Reklama

Koniec palenia coraz bliżej

fot. materiały inwestora

Już 15 listopada palacze nie będą mogli puszczać przysłowiowego dymka w miejscach publicznych. Niezadowoleni są przede wszystkim ci palący, którzy korzystają z Dworca PKP.

To, że 15 listopada do historii przejdą pociągowe przedziały dla palących, było jasne już w chwili, gdy podjęto decyzję o wprowadzeniu zakazu palenia w miejscach publicznych. I z tym faktem palacze się godzą. Przyznają, że w 5-godzinnej trasie łatwo nie będzie, ale zakaz to zakaz. Wielkopolski Zakład Przewozów Regionalnych już teraz przygotowuje się na 15 listopada. Do tego czasu z pociągów sukcesywnie będą znikać oznaczenia miejsc dla palących i popielniczki. Pojawią się też specjalne piktogramy informujące o zakazie.

Zwolennicy nikotyny są jednak niezadowoleni z innego powodu. Okazuje się bowiem, że z Dworca Głównego PKP w Poznaniu znikną specjalne strefy wyznaczone dla palaczy. PKP zapewnia, że w nowym Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym strefy się pojawią. Ale nowy budynek zacznie funkcjonować w kwietniu 2012 roku.

Ci, którzy mimo zakazu obowiązującego na dworcu zdecydują się zapalić papierosa, muszą się liczyć z możliwością otrzymania mandatu w wysokości 50 złotych. Choć nie jest to odstraszająca suma, nałogowych palaczy powinno przekonać to, że można za nią kupić 5 paczek papierosów. Papierosów, które trzeba wypalić we własnym domu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro