Reklama
Reklama

Wmurowano kamień węgielny pod SUW w Mosinie

Stacja Uzdatniania Wody w Mosinie to największy obiekt zaopatrujący w wodę aglomerację poznańską. Modernizacja potrwa 5 lat.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie to tylko początek długiej i pracochłonnej drogi do tego, by woda w naszych kranach była jeszcze lepsza. I choć prace będą prowadzone do 2015 roku, nie będzie przerw w dostawie wody. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wzrosną nasze rachunki.

Stacja Uzdatniania Wody w Mosinie działa już od 40 lat. Remont jest więc konieczny, bo w przeciwnym razie woda "produkowana" przez SUW przestanie spełniać wymogi narzucone przez prawo. Już za 5 lat SUW dostarczy do Poznania wodę dużo lepszej jakości. Zwiększy się także jej wydajność - będzie to 150 tysięcy metrów sześciennych na dobę (obecnie 100 tysięcy).

Koszt całej inwestycji to 300 milionów złotych. Połowę zapewnia Unia Europejska. Kolejna połowa to pieniądze z kieszeni mieszkańców aglomeracji poznańskiej. Aquanet zaciągnął kredyt na 26 lat. Podwyżki muszą się pojawić, ale stopniowo.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
2.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro