Reklama

Marcelina Zawisza z partii Razem interweniuje u prezydenta Jaśkowiaka w sprawie upałów. Chce wiedzieć, czy miasto jest gotowe na ekstremalne temperatury

fot. Partia Razem.
fot. Partia Razem.

Partia Razem w czwartek na Placu Kolegiackim chce zapytać prezydenta Poznania o przygotowanie miasta do upałów.

Marcelina Zawisza tym razem interweniuje u Jaśkowiaka w sprawie upałów, które, jak podkreśla, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Posłanka podczas czwartkowej konferencji chce zapytać Jacka Jaśkowiaka o: przygotowania miasta i miejskich jednostek do ekstremalnych temperatur, dostępności kurtyn wodnych i punktów z wodą pitną, funkcjonowania komunikacji miejskiej podczas upałów, przygotowania szpitali i służb ratunkowych, wsparcia dla osób starszych, chorych oraz osób w kryzysie bezdomności, bezpieczeństwa uczestników obchodów 70. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956, koniecznych działań na rzecz budowy miast odpornych na zmiany klimatu,dostosowania prawa pracy do coraz częstszych ekstremalnych temperatur.

Podczas konferencji Partia Razem chce przedstawić również wątpliwości dotyczące obecnych przygotowań miasta oraz zapowiedzieć analizę skutków fali upałów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa!
30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro