Mnóstwo służb na Kampusie UAM Morasko. Sprawdzano pracę służb w kryzysowych sytuacjach

fot. Wielkopolska Policja
fot. Wielkopolska Policja

Do naszej redakcji napisał Czytelnik.

- Wiadomo coś, dlaczego tyle policji na kampusie? - pyta Czytelnik. W piątek na terenie Kampusu UAM Morasko odbyły się ćwiczenia policjantów, strażaków i ratowników. Służby działały na terenie Wydziału Biologii. Sprawdzano procedury reagowania na sytuację kryzysową związaną z zagrożeniem biologicznym.

- Scenariusz ćwiczeń zakładał pojawienie się agresywnego mężczyzny na terenie uczelni, porzucenie podejrzanego plecaka oraz doprowadzenie do miejscowego skażenia biologicznego po zniszczeniu wyposażenia jednego z laboratoriów. Kluczowe było szybkie powiadomienie służb, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuacja oraz współdziałanie wszystkich uczestników akcji - podaje poznańska policja. - Działaniami podczas ćwiczeń dowodzili policjanci z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, koordynując współpracę wszystkich zaangażowanych służb i instytucji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burzowa środa przed nami! Jest ostrzeżenie, także dla Poznania
25℃
15℃
Poziom opadów:
11.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro