Sprawdź nasze możliwości
Ktoś z bliskich przeszedł udar? Oczekuje na operację ortopedyczną bądź jest po wszczepieniu endoprotezy? A może cierpi na stwardnienie rozsiane lub inną chorobę neurologiczną? To najwyższy czas na pilną rehabilitację.
Sprawdź nasze możliwości!
Zapraszamy do Neuroportu Ośrodka Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej.
Rehabilitacja po udarze
Aż 75 procent osób po udarze mózgu, opuszczając szpitalny oddział, potrzebuje opieki osób trzecich. Żeby odzyskały sprawność, kluczową rolę odgrywa kompleksowa rehabilitacja. Jest ona jedynym sposobem odzyskania maksymalnej sprawności chorego. Żeby wygrać z udarem kluczowy jest czas.
Rehabilitację należy wdrożyć jak najszybciej. Ogromnym wsparciem dla pacjenta i fizjoterapeutów są najnowocześniejsze urządzenia, wyposażone w precyzyjne czujniki ruchu. Stwarza to możliwość bardzo dokładnej analizy biomechanicznej pacjenta. Umożliwia korygowanie błędów i naukę pożądanych wzorców ruchowych.W przypadku schorzeń neurologicznych, z występującymi niedowładami mięśniowymi, ma to istotny wpływ na powrót funkcji ruchowych. Następstwem udaru mózgu są także zaburzenia mowy o różnym nasileniu, bądź jej całkowita utrata. Żeby przywrócić możliwość komunikacji z otoczeniem musi wkroczyć neurologopeda, który na podstawie historii choroby oraz po dokładnym zapoznaniu się ze stanem chorego, opracowuje plan ćwiczeń i zabiegów, których zadaniem jest poprawienie możliwości komunikacyjnych pacjenta. Szczegóły tutaj.
Rehabilitacja po endoprotezie kolana i biodra
Operacje te ratują zdrowie pacjentów po ciężkich urazach, wypadkach, ale także w przypadku nieodwracalnych uszkodzeń stawów z powodu innych chorób. Przynoszą ulgę w bólu i poprawiają jakość życia, wymagają jednak starannego i ukierunkowanego programu rehabilitacyjnego po to, żeby odzyskać całkowitą sprawność. Dzięki indywidualnym planom ćwiczeń opracowanym przez specjalistów Neuroportu masz szansę zminimalizować dyskomfort, przyspieszyć gojenie pooperacyjne i poprawić ogólną jakość swojego życia. To, co nas wyróżnia to całościowe i spersonalizowane podejście do pacjenta. Zapewniamy rehabilitację przedszpitalną i poszpitalną oraz jej kontynuację w celu osiągnięcia najlepszych efektów i pełnej sprawności.
Rehabilitacja w SM
Choć w ostatnich latach postępy w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM ) są spektakularne, to i tak pozostaje ono chorobą nieuleczalną. Na przebieg choroby, oprócz leczenia, największy wpływ ma odpowiednio dobrana, systematycznie i ciągle prowadzona rehabilitacja. Jest wyjątkowo trudna z powodu zmiennych rokowań, zależnych od przebiegu choroby, jej postaci, stopnia i lokalizacji zmian. Nasi specjaliści są przygotowani żeby sprostać takim wyzwaniom. Celem rehabilitacji jest przywrócenie utraconych, w wyniku choroby funkcji i poprawa lub utrzymanie obecnego stanu fizycznego pacjenta. Ponieważ SM jest chorobą o bardzo zróżnicowanym przebiegu, rehabilitacja jest planowana indywidualnie dla każdego chorego, uwzględniając jego obecny stan zdrowia: https://epoznan.pl/news-news-152084-poszukujesz_rehabilitacji_na_poczatek_poznaj_fakty
Pomogliśmy już ponad dwóm tysiącom pacjentów. Zapewniamy przyjęcie chorego w 72 godziny od kwalifikacji lekarskiej. Pisaliśmy o tym w poprzednich artykułach, które przeczytasz tutaj.
Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową Neuroportu.
Znajdą tam Państwo interaktywny kwestionariusz kwalifikacyjny, informację o możliwościach dofinansowania rehabilitacji po wypadkach, a także komplet informacji na temat oferty Neuroportu.
NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej
ul.Bojerowa 28
60-480 Poznań
+48 500 490 590, e-mail: [email protected].
www.neuroport.pl