Reklama

Poszukujesz rehabilitacji? - przyjęcie w 72 godziny

W Polsce, choć nie jest to obowiązek prawnie określony, opieka nad osobami potrzebującymi pomocy spoczywa na rodzinie. W praktyce, w ogromnej większości na kobietach, ponieważ to one wypełniają, tę wynikającą z kodeksu rodzinnego, "moralną powinność".

To kobiety rezygnują z pracy, przechodzą na wcześniejszą emeryturę, żeby zająć się osobą najbliższą, po udarze mózgu, wypadku, zawale czy operacji ortopedycznej. Nie zawsze musi tak być. Szybko wdrożona i skuteczna rehabilitacja może skrócić czas niepełnosprawności chorego.

W Neuroporcie, Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej w Poznaniu taką rehabilitację zapewniamy, a pacjenta przyjmujemy w 72 godziny od lekarskiej kwalifikacji.

Rehabilitacja po udarze mózgu

Zapewnia ją zespół, składający się z rehabilitantów, neurologopedów, neuropsychologów, wspomaganych urządzeniami robotycznymi. Roboty umożliwiają pionizację pacjenta, naukę chodu, przywracają sprawność kończyn. Szczególnie przykrym następstwem udaru mózgu są zaburzenia mowy bądź jej całkowita utrata. Neurologopeda pomaga odzyskać mowę i poprawić komunikację chorego z najbliższymi.

Terapia w SM i chorobie Parkinsona

Jej celem jest przywrócenie utraconych funkcji i poprawa lub utrzymanie obecnego stanu fizycznego pacjenta. Wsparciem dla fizjoterapeutów są tu specjalistyczne urządzenia do wspomagania chodu i usprawniania rąk a także te, które stymulują pracę mięśni.

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy

Endoprotezy stawów: biodrowego, kolanowego czy ramiennego są dziś jedną z podstawowych procedur w ortopedii. Ale sama operacja jest tylko wstępem do odzyskania sprawności. To szybko wdrożona i właściwa rehabilitacja jest gwarancją pełnego odzyskania zdrowia. Pozwala zminimalizować dyskomfort po wszczepieniu endoprotezy, przyspieszyć gojenie pooperacyjne i przywrócić całkowitą sprawność.

Robotyka - nasza specjalność

Jej wykorzystanie stwarza możliwość dokładnej analizy biomechanicznej pacjenta. Pozwala, w zależności od schorzenia, wybrać odpowiedni zakres i częstotliwość ćwiczeń, osiągnąć oczekiwany efekt terapeutyczny w przywracaniu chodu, funkcji rąk, po udarach lub operacjach.

Z rehabilitacji w Neuroporcie skorzystało już ponad dwa tysiące pacjentów. Zapraszamy do współpracy organizacje i stowarzyszenia, których celem jest pomoc w odzyskaniu zdrowia i sprawności swoich podopiecznych. Nasza współpraca z Fundacją "Moc Pomocy" jest tego przykładem.

Kontakt:
NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590, e-mail: [email protected].

www.neuroport.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro