Reklama
Reklama

Poszukujesz rehabilitacji - skorzystaj z nowych technologii

Część 2

Klasyczne metody fizjoterapeutyczne, oparte na znajomości procesów neurofizjologicznych człowieka, mogą być wsparte nowoczesnymi urządzeniami usprawniającymi, tak zwanymi robotami rehabilitacyjnymi. Roboty te powstały dzięki połączeniu najnowszej techniki z wiedzą na temat funkcji motorycznych człowieka. Ten rodzaj terapii określa się w literaturze medycznej jako rehabilitację robotyczną.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej robotycznej rehabilitacji zapraszamy do Neuroportu Ośrodka Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej. Pomogliśmy już ponad dwóm tysiącom pacjentów. Zapewniamy przyjęcie chorego w 72 godziny od kwalifikacji lekarskiej. Pisaliśmy o tym w poprzednich artykułach, które przeczytasz tutaj.

Neuroport Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej specjalizuje się w indywidualnych programach rehabilitacyjnych opracowanych dla pacjentów:
- po udarach mózgu
- po urazach komunikacyjnych
- po urazach czaszkowo-mózgowych
- z uszkodzeniem rdzenia kręgowego
- ze stwardnieniem rozsianym
- po wszczepieniu endoprotez stawu biodrowego i kolanowego
- z dysfagią
- z afazją
- z chorobą Parkinsona
- z chorobami układu krążenia
- z chorobami wieku podeszłego

Specjalizujemy się także w rehabilitacji przedoperacyjnej, która pozwala lepiej przygotować się do planowanego zabiegu a po nim, szybciej wrócić do zdrowia.

Neuroport wyposażony jest w szerokie spektrum urządzeń robotycznych, które wspomagają pacjentów oraz fizjoterapeutów w staraniach o jak najszybsze odzyskanie sprawności. Szczycimy się tym, że pacjenci wystawiają nam dobre opinie. Zapoznasz się z nimi tutaj.

Poniżej krótki opis niektórych urządzeń stosowanych w Neuroporcie.

Reedukacja funkcji kończyn dolnych

Najpoważniejszym problemem pacjentów po udarach mózgu, wypadkach lub w chorobach neurodegeneracyjnych są, o różnym podłożu, kłopoty z chodzeniem. Żeby przywrócić funkcje chodu doskonałym wsparciem dla fizjoterapeutów jest Hocoma Lokomat Pro 6 - to urządzenie wyposażone jest w bieżnię, która odtwarza realistyczne warunki chodu, a dynamiczny udźwig masy ciała umożliwia pacjentowi swobodne poruszanie się i poprawia funkcje motoryczne. Pacjent korzysta z zaawansowanej ortezy, która zapewnia prawidłowy wzorzec chodu i dynamiczne odciążenie, eliminując niekorzystne następstwa chorób neurologicznych. Urządzenie jest wyposażone w system FreeD Pelvic umożliwiający rotację pacjenta, co dodatkowo wspomaga terapię i zwiększa mobilność. W czasie sesji na Lokomacie, pacjent jest nieustannie monitorowany przez doświadczonego fizjoterapeutę, który dostosowuje parametry terapii do indywidualnych potrzeb.

Do dynamicznego odciążenia i reedukacji chodu służy także Bieżnia Axelero Reha z podnośnikiem Eleveo a do treningu nóg i ramion pacjentów z niedowładem wiotkim i spastycznym Rotor MOTOmed Loop Prof.

Reedukacja funkcji kończyn górnych

Niedowłady ręki wynikające z porażeń, na skutek udaru, wypadu, lub operacji to jeden z powodów dla których pacjenci szukają pomocy fizjoterapeutów. Bardzo pomocne w reedukacji funkcji kończyn górnych są urządzenia, których główną zaletą jest to, że zapewniają nieograniczoną liczbę powtórzeń zaleconych ćwiczeń. To znacznie przyspiesza proces rehabilitacji. W Neuroporcie do tego celu służą:

Orteza robotyczna Hocoma Armeo Spring wraz z modułem wspierającym prace dłoni ManovoSpring

Bimeo - urządzenia do rehabilitacji kończyn górnych , wykorzystujące technologię rzeczywistości wirtualnej

Rękawice Music Glove - przeznaczone do reedukacji precyzyjnych ruchów palców dłoni.

Kompleksowy system rehabilitacyjny pod nazwą Luna EMG od EGZOTech to nowość w Neuroporcie.

Najważniejszą zaletą Luna EMG jest fakt, że urządzenie wykorzystuje najmniejszą aktywność mięśniową pacjenta, żeby wspomóc jego ruch. Oznacza to, że nawet osoby z minimalną siłą mięśniową mogą aktywnie uczestniczyć w rehabilitacji. To znacznie przyspiesza ich powrót do zdrowia.

Luna EMG jest stosowana w:

Neurorehabilitacji po udarze mózgu, urazie mózgu, urazie rdzenia kręgowego, chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, porażeniu mózgowym i innych schorzeniach neurologicznych.

Rehabilitacji ortopedycznej: po operacjach i zabiegach ortopedycznych, po urazach i kontuzjach, w zespołach bólowych.

Rehabilitacji prowadzonej przy łóżku pacjenta: w oddziałach intensywnej terapii (OIOM), rehabilitacji pourazowej, opiece paliatywnej, u pacjentów geriatrycznych.

Rehabilitacji pediatrycznej: pomoc w rozwoju funkcji motorycznych, wzmacnianiu mięśni i poprawie koordynacji ruchowej u dzieci.

Luna EMG to rewolucja w rehabilitacji, która pomaga pacjentom odzyskać niezależność i poprawić jakość życia.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową, na nasz FB, lub pod poniżej podanym numerem telefonu. Wszędzie tam zapoznają się Państwo szczegółowo z naszą ofertą.

Kontakt:
NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590, e-mail: [email protected].

www.neuroport.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W tych miejscach może być bardzo niebezpiecznie na drogach!
7℃
1℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro