Reklama

Będą zmiany w rejonie przejazdów kolejowych na Dębcu. Kierowcy nie przejadą przez jeden z nich

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Zmiany w organizacji ruchu zaplanował Miejski Inżynier Ruchu.

O tym, że w rejonie przejazdów kolejowych przy pętli tramwajowej na Dębcu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a kierowcy stoją tu długo w oczekiwaniu na podniesienie rogatek, informujemy na epoznan.pl od lat. Teraz Miejski Inżynier Ruchu, na wniosek lokalnego samorządu i mieszkańców, zaplanował zmiany, które mają tu poprawić bezpieczeństwo.

Jak zauważa MIR, na przejazdach zdarzało się, że kierowcy nie mogli z nich zjechać ze względu na spore korki w okolicy. Jakie zmiany zajdą? - Wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów pomiędzy pętlą autobusową (ul. 28 Czerwca 1956 roku) a pierwszym przejazdem (wschodnim). Będą mogły poruszać się tam jedynie autobusy - jednak tylko w kierunku ul. Opolskiej (Jałowcowej), dwukierunkowo będzie można jeździć rowerami - czytamy w komunikacie drogowców.

Ale to nie koniec. - Oprócz tego projekt przewiduje skanalizowanie ruchu pieszego przez jezdnię (w rejonie torów kolejowych) nowym przejściem dla pieszych, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ruch pieszych będzie skumulowany w jednym miejscu i nie będzie rozpraszał się po całym obszarze - dodają.

Zmiany mają zostać wprowadzone w najbliższych miesiącach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro