Reklama

Udar i co dalej?

Cześć 4

Udar mózgu dotyka ponad 60 tysięcy osób rocznie, w większości w wieku senioralnym, ale zdarza się coraz częściej, także u osób młodszych. Udar jest trzecią, po chorobach serca i nowotworach, przyczyną zgonów w Polsce. Warto zapamiętać jego najbardziej charakterystyczne objawy, które układają się w słowo UDAR.

U - usta wykrzywione
D - dłoń opadnięta
A - artykulacja (mowa) utrudniona
R - rozmazane widzenie

Żeby wygrać z udarem kluczowy jest czas.

Aż 75 procent osób po udarze mózgu, opuszczając szpitalny oddział, jest uzależnionych od opieki osób trzecich. Żeby odzyskały sprawność, kluczową rolę odgrywa kompleksowa rehabilitacja. Jest ona jedynym sposobem odzyskania maksymalnej sprawności chorego. Taką skuteczną rehabilitację zapewnia zespół specjalistów Neuroportu, Ośrodka Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej w Poznaniu, składający się z doświadczonych rehabilitantów, terapeutów zajęciowych, neurologopedów, neuropsychologów i psychologów. Dzięki ich współpracy i indywidualnym programom rehabilitacyjnym przygotowanym dla każdego pacjenta, udaje się osiągnąć optymalne efekty rehabilitacyjne.

Pomogliśmy już ponad dwóm tysiącom pacjentów. Zapewniamy przyjęcie chorego w 72 godziny od kwalifikacji lekarskiej. Pisaliśmy o tym w poprzednich artykułach, które przeczytasz tutaj.


Rehabilitacja po udarze

Rehabilitacja robotyczna gwarantuje zaawansowane wsparcie dla pracy fizjoterapeutów. Wykorzystanie najnowocześniejszych urządzeń, wyposażonych w precyzyjne czujniki ruchu, stwarza możliwość bardzo dokładnej analizy biomechanicznej pacjenta. Umożliwia to korygowanie błędów i naukę pożądanych wzorców ruchowych. Konstrukcja tego typu urządzeń pomaga odciążyć kończyny lub całe ciało pacjenta. W przypadku schorzeń neurologicznych, z występującymi niedowładami mięśniowymi, ma to istotny wpływ na powrót funkcji ruchowych. Towarzyszące ćwiczeniom animacje na monitorze oraz muzyka, mają motywujący wpływ na pacjenta, zachęcają go do dłuższego treningu, co prowadzi do większej liczby powtórzeń, a co za tym idzie, osiągania lepszych efektów terapii. Szczegóły tutaj.


Rehabilitacja mowy

Następstwem udaru mózgu są także zaburzenia mowy o różnym nasileniu, bądź jej całkowita utrata. Skutkuje to brakiem komunikacji z otoczeniem, co dla samego chorego, a w szczególności dla osób sprawujących nad nim opiekę, jest ogromnym problemem.
Żeby przywrócić możliwość komunikacji z otoczeniem musi wkroczyć neurologopeda, który na podstawie historii choroby oraz po dokładnym zapoznaniu się ze stanem chorego, opracowuje plan ćwiczeń i zabiegów, których zadaniem jest poprawienie możliwości komunikacyjnych pacjenta.

Neuroport Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej specjalizuje się w indywidualnych programach rehabilitacyjnych opracowanych dla pacjentów:
- po udarach mózgu, urazach komunikacyjnych, urazach czaszkowo-mózgowych, z uszkodzeniem rdzenia kręgowego,
- ze stwardnieniem rozsianym,
- z chorobą Parkinsona,
- z chorobami układu krążenia,
- z chorobami wieku podeszłego,
- po wszczepieniu endoprotez stawów.

Neuroport to miejsce nastawione na uzyskanie szybkich efektów rehabilitacyjnych w postaci poprawy sprawności, porozumiewania się, funkcji społecznych i poznawczych. Najlepszą rekomendacją Neuroportu niech będzie fakt, że wielu pacjentów, którzy korzystali u nas z różnych form fizjoterapii, wraca do nas, żeby podtrzymywać efekty rehabilitacji.


Kontakt:
NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590, e-mail: [email protected].
www.neuroport.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro