Reklama

Przy ogromnej inwestycji praca wre. Wielkie gabaryty znów przyjadą do Poznania

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Dostawy będą odbywać się nocami.

W Poznaniu prowadzona jest wielka inwestycja. Mowa o Mostach Berdychowskich. Z tygodnia na tydzień przybywa elementów konstrukcyjnych mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Kanałem Ulgi. Na plac budowy dostarczane będą kolejne, wielkogabarytowe elementy konstrukcyjne przeprawy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak dziś przekazano, w dniach 20-21 czerwca planowane są kolejne transporty wielkogabarytowych elementów konstrukcyjnych. Na czas dostaw konieczne będą zmiany w organizacji ruchu na Zagórzu.

"Ze względu na dostawę stalowych elementów, w dniach 20 i 21 czerwca potrzebne będzie miejsce na przejazd transportu i rozładunek, stąd konieczność wykorzystania całej szerokości odcinków ul. Wieżowej oraz ul. Nowe Zagórze. Dostawy odbywać się będą nocami, dlatego czasowo ograniczona zostanie możliwość parkowania w rejonie Wieżowej (odcinek na wysokości od posesji nr 47 do 69) oraz ul. Nowe Zagórze (odcinek na wysokości posesji nr 9-11)" - przekazują przedstawiciele PIM.

"Przypominamy, że od początku kwietnia w rejonie ulic Nowe Zagórze i Wieżowej oraz ślepego wlotu ul. Wieżowej prowadzącego do budynków nr 73 i 75, został wprowadzony zakaz ruchu dla pojazdów, których właścicielami nie są mieszkańcy pobliskich posesji. Prosimy o stosowanie się do oznakowania" - dodają.

Jak przekazano, elementy konstrukcyjne mostów dostarczane są z Krakowa i Radomska, gdzie wcześniej prowadzone są próbne montaże, weryfikujące poprawność ich wykonania. Na placu budowy elementy te są montowane i spawane w całość.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro