Reklama

Dubaj z linią lotniczą flydubai - podróż życia #ProstozPoznania

Bliski Wschód jest bliżej niż się wydaje. A to za sprawą bezpośrednich lotów z poznańskiej Ławicy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Realizuje ją linia Flydubai prosto do Dubaju. Można się w nim zatrzymać na dłużej albo lecieć dalej, w ponad 150 miejsc na całym świecie.

Niektórzy wybierają to miasto jako docelowe miejsce podróży, inni odwiedzają je tylko na chwilę. Dubaj - jedna z popularniejszych destynacji Portu Poznań Ławica umożliwia poznanie kultury i nowoczesności bliskiego wschodu oraz pełni funkcję atrakcyjnej bazę przesiadkowej, która otwiera przed podróżnymi w zasadzie cały świat.

Dubaj jako miejsce docelowe

Dla niektórych jest to spełnienie marzeń. Popularność Dubaju wzrosła i dużą zasługę mają tutaj social media. Otwierając aplikacje społecznościowe, można natrafić na całe mnóstwo wakacyjnych zdjęć z wysokimi wieżowcami, futurystyczną architekturą, basenami na dachach, ale też kolorowymi targami, pustyniami i wielbłądami. Ilość atrakcji aż kipi i przyciąga kolejnych turystów. Często rzeczywistość przerasta ich wyobrażenia.

Nowoczesny Dubaj widać gołym okiem, ale żeby poczuć jego klimat, koniecznie trzeba odwiedzić kilka punktów na mapie miasta. Jednym z nich jest Burj Khalifa (828 m), czyli najwyższy wieżowiec na świecie. Budynek liczy 163 piętra, gdzie na 148 piętrze turyści mogą podziwiać miasto z platformy widokowej At the Top SKY. Oprócz licznych tarasów z widokiem na miasto, istnieje możliwość podziwiania go również z luksusowego jachtu. Rejsy rozpoczynają się w najbogatszej dzielnicy, jaką jest Dubai Marina. Znajdują się tu m.in. najwyższe budynki mieszkalne, promenada z kawiarniami i restauracjami, miejska plaża JBR z diabelskim młynem oraz popularne centrum handlowe Dubai Marina Mall z ponad 1200 sklepami. Warto również odwiedzić Muzeum Przyszłości.

Z kolei Dubaj historyczny to przede wszystkim najstarsze dzielnice miasta. W Al Fahidi turyści mogą doświadczyć klimatu dawnego arabskiego miasta. Widać to przede wszystkim po budynkach, które zostały zrekonstruowane tradycyjnymi technikami i materiałami. Ponadto znajdują się tu muzea, galerie sztuki oraz instytucje, których zadaniem jest opieka nad dziedzictwem kulturowym miasta. Warte odwiedzenia są w szczególności: Fort Al Fahigi, Muzeum Dubajskie, Wielki Meczet i zatoka Dubai Creek. Koniecznie do odwiedzenia są targi w dzielnicy Deira, która jest zagłębiem handlowym w jego tradycyjnym ujęciu. Można tu kupić przyprawy, perfumy, tkaniny oraz złoto. To prawdziwa uczta dla zmysłów.

Dubaj jako baza dla ponad 150 destynacji

To bez wątpienia miasto niesamowite, które rozszerza horyzonty - zarówno w przenośni, jak też dosłownie. Lotnisko w Dubaju to jedno z największych węzłów przesiadkowych, z którego odbywają się loty do najdalszych zakątków świata. Popularnymi kierunkami są m.in. Malediwy, Sri Lanka, Bali, Mauritius, Stany Zjednoczone, Zanzibar, Tajlandia i Filipiny.

Planując podróż życia, dobrze jest zarezerwować sobie chociaż dzień w Dubaju. Tym sposobem podczas jednej podróży, można odwiedzić przynajmniej dwa miejsca i odhaczyć je na swojej prywatnej liście z turystycznymi marzeniami.

Poznańska Ławica oferuje również inne, równie atrakcyjne kierunki podróży.
Na lotnisku dostępne są udogodnienia typu Fast Track, salonik Business Executive Lounge, VIP Gate oraz parking, co znacznie podnosi komfort dla podróżnych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro