Reklama

"Ukraińskie dzieci terroryzują te polskiego pochodzenia"? Biegają z nożem "do ostrzenia patyków" i strzelają z pistoletów na kulki

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Napisała do nas Czytelniczka.

Jak zauważa kobieta, od pewnego czasu obserwuje niepokojący trend w rejonie Parku Rataje i osiedla Powstań Narodowych. - Myślę, że warto nagłośnić sprawę zachowań dzieci z Ukrainy, które ostatnimi czasy stały się nad wyraz agresywne i zaczepne w stosunku do dzieci polskich - relacjonuje.

- Będąc z córką, która ćwiczy na parkurze na osiedlu Powstań Narodowych, widziałam jak grupa ukraińskich dzieci biegała z nożem w ręku. Nóż mały aczkolwiek uważam to za niepojęte. Dzieci te od dłuższego czasu terroryzują dzieci polskiego pochodzenia: zaczepiają, strzelają do nich pistoletami na kulki, niszczą wszystko co napotkają na swojej drodze - dodaje. - Dziecko na pytanie po co mu nóż odpowiada, że ma go aby ostrzyć patyki. Uważam, że nigdy nie wiadomo co się może stać i może warto aby miasto czy spółdzielnia w końcu zajęła się monitoringiem w Parku Rataje, a policja zaczęła tędy raz po raz się przechadzać - kończy.

Przypominamy, że każde niepokojące sytuacje warto zgłaszać policji czy Straży Miejskiej - można o sprawie poinformować chociażby dzielnicowego. Jeśli do pewnych zachowań dochodzi regularnie, można je zaznaczyć na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro