Reklama

Zamkną poznańską Zieloną Rzekę przy MTP!

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Na kilka dni.

Już pod koniec ubiegłego roku zamknięta do tej pory przestrzeń biznesowa otworzyła się dla mieszkańców i turystów. Od tej pory spacerować może w tym miejscu każdy, ale bywają wyjątki, kiedy teren zostaje zamknięty.

O swojej decyzji na portalu społecznościowym informują Międzynarodowe Targi Poznańskie. "Brak przejścia przez Zieloną Rzekę w terminie 13-16 czerwca"- napisano. "Przejście przez teren Międzynarodowych Targów Poznańskich pomiędzy ul. Głogowską i Śniadeckich od 13 do 16 czerwca będzie dostępne jedynie dla uczestników festiwalu Pyrkon. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do odwiedzania Zielonej Rzeki od 17 czerwca" - czytamy we wpisie.

Przy okazji przypominamy -w piątek zaczyna się Festiwal Fantastyki Pyrkon. Od lat jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce i każdego roku przyciąga tłumy. Przed nami już 22. edycja tego wydarzenia.

"Goście, prelekcje, koncerty - to wszystko znajdziecie na Pyrkonie i dobrze o tym wiecie. Ale czy macie świadomość, że mamy dla was o wiele więcej? Bo współpracujemy z najróżniejszymi fantastycznymi ludźmi i współtworzymy najróżniejsze fantastyczne akcje" - informują w mediach społecznościowych organizatorzy.

Wśród atrakcji wymieniono między innymi akcję "Wszystkie Zwierzęta Są Fantastyczne". W tym roku akcja odbywa się we współpracy z Fundacją na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik, którą będzie można wesprzeć. Będzie konkurs "Fantastycznie Utalentowani" - wydarzenie skierowane jest do pisarzy debiutujących, lub mało znanych w świecie literatury fantasy. Nie zabraknie też stałej akcji "Krewni Pyrkonu" zachęcającej do oddawania krwi oraz całego mnóstwa atrakcji, których od lat nie brakuje. Szczegóły znajdziemy na stronie wydarzenia i w mediach społecznościowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro