Reklama
Reklama

Nowa strażnica powstaje w Poznaniu. Koniec prac jeszcze w tym roku!

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Widać już coraz więcej.

To inwestycja na Krzesinach. Rozbudowywana jest strażnica OSP Krzesiny. Wniosek o rozbudowę strażnicy został złożony w maju 2022 r., a już kilka miesięcy później gotowa była już koncepcja. W sierpniu 2023 roku uzyskano pozwolenie na budowę. A po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu podpisano umowę.

Całkowity koszt rozbudowy strażnicy to 2,3 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Miasta.

Na placu budowy w ostatnich dniach znów pojawił się zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. "Zgodnie z planem przebiega rozbudowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Krzesiny. Dzięki inwestycji, realizowanej ze środków Miasta Poznania, druhny i druhowie zyskają dodatkowe przestrzenie pomagające im w prowadzeniu statutowej działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców" - komentuje w mediach społecznościowych. "W ramach prac powstaje nowy garaż dla wozów bojowych oraz zaplecze magazynowo-biurowe, w tym salka konferencyjna (będzie mogła też być wykorzystywana na spotkania dla mieszkańców). Prace zakończą się w drugiej połowie bieżącego roku" - dodaje zastępca prezydenta Poznania.

Przypominamy. Istniejąca strażnica zgodnie z zapowiedziami rozbudowywana jest w dwóch etapach. "W pierwszym z nich do garażu wozów bojowych zostanie dobudowany kolejny; konieczne będzie również przeniesienie kotłowni. W drugim etapie dobudowana będzie klatka schodowa, a część magazynowo-biurowa zostanie nadbudowana" - informowali miejscy urzędnicy. Wszystkie prace mają zakończyć się jesienią.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro