Reklama

Lidl odpowiada w sprawie węża w selerze naciowym

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Znalazła go jedna z klientek, która wróciła z zakupionym warzywem do domu.

Jak opisywaliśmy na epoznan.pl, klientka sklepu Lidl na północy Poznania wróciła do domu z kupionym selerem naciowym i w trakcie jego krojenia z warzywa wypełzł wąż. Kobiet po wstępnych konsultacjach m.in. ze schroniskiem i z ZOO otrzymała informację, że to jadowity okaz - żararak.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Na miejscu interweniował Ekopatrol, który zdementował informację o jadowitości węża. Szybko okazało się, że to zaskroniec żmijowy, który przekazano pod skrzydła Fundacji Epicrates.

Teraz do sprawy odniósł się Lidl. - Od momentu uzyskania zgłoszenia, jesteśmy w stałym kontakcie z klientką - m.in. poprosiliśmy o przesłanie danych identyfikujących artykuł. Ponadto niezwłocznie nawiązaliśmy kontakt z dostawcą i zobligowaliśmy go do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Chcielibyśmy jednocześnie zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie otrzymaliśmy zgłoszenia o takim przypadku - wyjaśnia Lidl Polska. - Pragniemy podkreślić, że co roku przeprowadzamy ok. 9 500 badań jakościowych produktów spożywczych w niezależnych, akredytowanych laboratoriach badawczych. Od naszych dostawców wymagamy certyfikatów jakościowych, potwierdzających wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów - takich jak IFS na poziomie wyższym czy Global GAP - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro