Reklama
Reklama

Poznań nieustannie w oku kamer. Operatorzy widzieli nawet, kto zgubił telefon

fot. Straż Miejska Miasta Poznania / FB
fot. Straż Miejska Miasta Poznania / FB

W kilka miesięcy wypatrzyli ponad 4 tysiące zdarzeń

Jak już wcześniej informowaliśmy, wszystkie urządzenia cały czas nagrywają obraz, ale tylko część z nich jest obserwowana na bieżąco. Wybór rejonu do bezpośredniej obserwacji przez operatora ustalany jest przy współpracy z policją, strażą miejską, a także szeregiem miejskich jednostek odpowiedzialnych za infrastrukturę miasta. Dodatkowo dyżurni komisariatów policji przekazują operatorom listy ze zdjęciami osób poszukiwanych.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Dziś podano statystyki. "Operatorzy monitoringu miejskiego od początku roku przekazali do realizacji (głównie straży miejskiej i policji) ponad 4 tysiące zdarzeń. Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, nieprawidłowe parkowanie i uchybienia porządkowe - to najczęstsze zgłoszenia od operatorów. Dzięki osobom obsługującym kamery monitoringu miejskiego ( a jest ich 1431 - stan na 31 marca br.), policja zatrzymała m.in. 3 osoby poszukiwane i 12 za posiadanie narkotyków" - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Jak podkreśla, operatorzy współpracują na bieżąco ze strażnikami i policjantami. "Dzięki takiej współpracy policjanci wskazali miejsce zagubienia telefonu komórkowego przez jednego z mieszkańców, a strażnicy miejscy ustalili i ukarali sprawcę zanieczyszczania jezdni przez pojazdy ciężarowe na Piątkowie" - wymienia rzecznik.

#sm

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro