Reklama
Reklama

Marsz dla Życia przejdzie ulicami Poznania

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

W najbliższą niedzielę.

Bądźmy razem! - pod tym hasłem odbywają się w tym roku Marsz dla Życia i Festyn Rodzinny. "To okazja dla całych rodzin - dzieci i rodziców, dziadków i wnuków, wielodzietnych i samotnych - do wspólnego świętowania najwyższej wartości ludzkiego życia. Głównym celem jest stworzenie przestrzeni do spotkania i świętowania. Czasy, w których żyjemy są niezwykle szybkie i dynamiczne, dlatego Caritas Poznań zaprasza, żeby w Dniu Mamy zwolnić, spędzić go z najbliższymi, zachwycić się swoją obecnością i docenić to, co mamy. Popularna filozofia afirmacji i wdzięczności może wyrażać się właśnie poprzez radosne spędzenie niedzieli, poznanie innych rodzin i skorzystanie z wielu przygotowanych atrakcji" - informuje Maria Książkiewicz, rzeczniczka Caritas Poznań.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Dotychczas te dwa wydarzenia były organizowane oddzielnie, jednak ze względu na podobną grupę odbiorców organizacje pro-life Archidiecezji Poznańskiej i Caritas Poznań zdecydowały się na połączenie sił.

Program wydarzeń
13.00 Msza Święta u oo. Dominikanów
14.00 Start Marszu dla Życia z pl. Adama Mickiewicza
15.30 Początek Festynu rodzinnego pod poznańską katedrą
18.30 Koncert Arki Noego

"Podczas Marszu dla Życia spotkają się stowarzyszenia promujące wartość życia od poczęcia do naturalnej śmierci i w radosnej atmosferze, przy modlitwie i śpiewie, przejdą z placu Adama Mickiewicza pod poznańską katedrę, gdzie na uczestników czekać będzie Festyn Rodzinny" - dodała rzeczniczka.


Organizatorzy: Archidiecezja Poznańska, Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Odział w Poznaniu, Caritas Archidiecezji Poznańskiej


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro