Reklama
Reklama

Praca wre. Po wakacjach budynek tej poznańskiej szkoły ma być jak nowy

fot. PIM
fot. PIM

Dobiegają końca zasadnicze prace budowlane w Szkole Podstawowej nr 68 z Oddziałami lntegracyjnymi i Specjalnymi na Piątkowie.

W ostatnich tygodniach wykonawca koncentrował się na pracach wewnątrz budynku. Poza pracami wykończeniowymi, w najbliższym czasie wykonawca będzie się zajmował zagospodarowaniem terenu wokół szkoły. To przede wszystkim budowa placu zabaw oraz nasadzenia roślin, a także prace porządkowe. We wrześniu uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny w odmienionych, komfortowych wnętrzach.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. "Przebudowa szkoły na os. Sobieskiego rozpoczęła się latem ubiegłego roku od prac rozbiórkowych, takich jak wyburzanie ścian działowych oraz demontaż wysłużonych podłóg, drzwi, okien i pozostałych elementów wyposażenia. Wszystko to jest zastępowane nowymi odpowiednikami. Elewacja budynku została docieplona i otynkowana na nowo, zyskując spójny i estetyczny wygląd. Wymieniony został dach, a fundamenty zabezpieczone przed wilgocią. Szkoła ma nowe okna, parapety i drzwi zewnętrzne. Uczniowie zyskają również wygodniejsze wejście główne, które dzięki zrównaniu z poziomem chodnika ułatwi dostęp m.in. osobom z niepełnosprawnościami"- informują przedstawiciele PIM.

"Pomieszczenia szkoły zmieniają się gruntownie, by odpowiadały współczesnym potrzebom uczniów i nauczycieli. Postawione zostały nowe ściany działowe, wymieniono stolarkę drzwiową, podłogę, zamontowano sufity podwieszane. Wymieniono instalację centralnego ogrzewania, sieć elektryczną i wentylację. Celem inwestycji jest także dostosowanie budynku do przepisów higieniczno-sanitarnych oraz przepisów przeciwpożarowych poprzez m.in. wyposażenie placówki w urządzenia zapobiegające zadymieniu (m.in. okna napowietrzające i wentylator)" - dodają.

Przed rozpoczęciem przebudowy głównego budynku, zrealizowano pierwszy etap prac, dzięki któremu od 2021 r. szkoła na os. Sobieskiego ma nową salę gimnastyczną. W dobudowanej części znajdują się też sale dydaktyczne, biblioteka i gabinety.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro