Reklama
Reklama

Wielkie gabaryty znów jadą do Poznania

fot. PIM
fot. PIM

Dostawy będą odbywać się nocami.

W Poznaniu prowadzona jest wielka inwestycja. Mowa o Mostach Berdychowskich. Z tygodnia na tydzień przybywa elementów konstrukcyjnych mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Kanałem Ulgi. Na plac budowy dostarczane będą kolejne, wielkogabarytowe elementy konstrukcyjne przeprawy.

"Z tego względu w dniach 15-17 maja oraz 21-24 maja obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na Zagórzu, czyli południowej części Ostrowa Tumskiego" - informują przedstawiciele PIM. "Ze względu na rozmiar dostarczanych materiałów, potrzebne jest miejsce na przejazd transportu i rozładunek, stąd konieczność wykorzystania całej szerokości odcinków ul. Wieżowej oraz ul. Nowe Zagórze. Dostawy odbywać się będą nocami, dlatego czasowo ograniczona zostanie możliwość parkowania w rejonie Wieżowej (odcinek na wysokości od posesji nr 47 do 69) oraz ul. Nowe Zagórze (odcinek na wysokości posesji nr 9-11)" - dodają.

Jak dziś przypomniano, już od początku kwietnia w rejonie ulic Nowe Zagórze i Wieżowej oraz ślepego wlotu ul. Wieżowej prowadzącego do budynków nr 73 i 75, został wprowadzony zakaz ruchu dla pojazdów, których właścicielami nie są mieszkańcy pobliskich posesji. "Prosimy o stosowanie się do oznakowania" - apelują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro