Reklama

Pierwsza stacja wodorowa w Poznaniu wciąż niedostępna dla indywidualnych kierowców. W regionie mają powstać kolejne

fot. Orlen
fot. Orlen

Plany mają Ministerstwo Środowiska i Klimatu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Od miesięcy piszemy o tym, że stacja wodorowa Orlenu, którą otwarto przy ulicy Warszawskiej w Poznaniu, ma być docelowo dostępna dla wszystkich zainteresowanych kierowców. Dziś korzystają z niej jedynie autobusy MPK. Ostatnio w lutym pytaliśmy Orlen o to, kiedy będzie tu można zatankować wodorową osobówkę. Poinformowano nas wówczas, że stacja zostanie udostępniona kierowcom osobówek do końca pierwszego kwartału bieżącego roku. Tak się jednak nie stało. Ponownie zapytaliśmy Orlen o tę sprawę. Z najnowszych informacji wynika, że do otwarcia ma dojść wkrótce.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska planują rozwój sieci stacji wodorowych w kraju. Chodzi o stacje, które miałyby powstać przy ważnych trasach. Plany zakładają, że w Polsce do 2030 roku miałoby powstać 37 takich stacji, z czego 3 na terenie naszego województwa. Z założeń ministerstwa wynika, że jedna stacja miałaby powstać przy autostradzie A2 w Poznaniu, druga także w rejonie A2, ale w powiecie konińskim. Konkretnie w rejonie miejscowości Krągola. Trzecia natomiast jest planowana w Kaliszu, przy DK25.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro