Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak pozwany w trybie wyborczym

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Jacek Jaśkowiak za swoje słowa został pozwany w trybie wyborczym przez jednego z kandydatów na radnego z Komitetu Społeczny Poznań.

O sytuacji informuje Radio Poznań. Jak przekazano chodzi o słowa jakie na antenie poznańskiej rozgłośni wypowiedział w ubiegłym tygodniu Jacek Jaśkowiak, gdy mówił o kandydacie komitetu Społeczny Poznań na prezydenta Łukaszu Garczewskim. "Jest kandydatem na prezydenta, bo okazało się, że inny kandydat bał się, że mu wyciągną, że nie płaci alimentów" - powiedział Jaśkowiak.

Nazwisko nie padło, ale Tomasz Hejna kandydat na radnego z Komitetu Społeczny Poznań uważa, że chodzi o niego. Hejna zarzuca prezydentowi kłamstwo. "Chce przeprosin, sprostowania i wpłaty stu tysięcy złotych na rzecz organizacji pożytku publicznego "- informuje Radio Poznań.

Jak ustalili dziennikarze posiedzenie sądu ma się odbyć jutro o godzinie 10:00.

Przypomnijmy. Prawo wyborcze przewiduje szczególny tryb sądowego dochodzenia roszczeń w przypadku rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w czasie kampanii wyborczej. Złożony w trybie wyborczym wniosek musi zostać rozpatrzony w ciągu 24 godzin. W ciągu następnych 24 godzin strony mają czas na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który ma następne 24 godziny na ich rozpatrzenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro