Reklama

Przez lata znęcał się nad żoną, gdy przyjechała policja zapewniał, że kobieta się przewróciła

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Obywatela Białorusi zatrzymano.

Policjanci z Gniezna w ostatnich dniach interweniowali na terenie miasta w sprawie awantury domowej. - Pod wskazanym adresem policjanci zastali 48-latka oraz jego żonę. Mężczyzna poinformował mundurowych, że interwencja nie jest potrzebna, ponieważ do żadnej awantury nie doszło, a jego żona się przewróciła - wyjaśnia Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Funkcjonariusze nie dali jednak za wygraną i nie uwierzyli w słowa 48-latka. - Ustalili, że sprawca nie mówił prawdy, mogło dojść do pobicia, tym bardziej, że kobieta skarżyła się na silny ból w klatce piersiowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzona ze złamaniem kilku żeber trafiła do szpitala - dodaje.

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnej celi. Jak wynika z informacji zebranych przez mundurowych, kobieta od 2022 roku była bita, szarpana, wyzywana przez męża, który dodatkowo groził, że ją zabije. Białorusinowi postawiono zarzuty znęcania się nad żoną i naruszenia nietykalności cielesnej. - Sąd, na wniosek policji i prokuratora, zastosował wobec 48-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro