Reklama

"Utrata zaufania" powodem zwolnienia Ewy Zgrabczyńskiej. Próbowano jej wręczyć wypowiedzenie, odmówiła jego przyjęcia

fot. WTK
fot. WTK

Dyrektorka ZOO wyraziła zgodę na publikację swoich pełnych danych oraz wizerunku.

Jeszcze w tym tygodniu mamy się dowiedzieć, kto zastąpi Ewę Zgrabczyńską na stanowisku dyrektora ZOO. Wiadomo, że ma to być ktoś z urzędu. - Prezydent Poznania 5 marca podjął decyzję o rozpoczęciu procedury rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem. Bezpośrednią przyczyną jest utrata zaufania do pracowniczki. Jej powodem są postawione zarzuty - tak poważne, że ich skala nie pozwala na oczekiwanie na prawomocne zakończenie postępowania przez prokuraturę - poinformowało miasto.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ale to nie koniec. - Została podjęta próba doręczenia wypowiedzenia. Okazała się ona nieskuteczna. Dyrektor zoo odmówiła przyjęcia dokumentów, tłumacząc, że przebywa na zwolnieniu lekarskim. Prezydent zapowiedział, że sprawdzi zasadność wystawionego zwolnienia - dodaje.

Przypomnijmy, że Ewie Z. zarzucono m.in. działanie na szkodę miasta, pokrzywdzenie wierzycieli i nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań. Zostałą zawieszona w pełnieniu obowiązków, nie może kontaktować się z pracownikami ZOO i wchodzić na jego teren. Więcej piszemy TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro