Reklama
Reklama

Oderwał się balkon i runął na ziemię. "Dziękuje Panu Bogu, że stało się to w sobotę wieczorem"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Jest więcej informacji.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl, przy budynku plebanii Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu runął balkon z balustradą. Na szczęście, choć sytuacja wyglądała groźnie nikomu nic się nie stało.

Dziś do sprawy wraca "Głos Wielkopolski". Jak się dowiadujemy, teren został zabezpieczony. Na miejscu odbyła się inspekcja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

"Prowadzimy czynności wyjaśniające, między innymi wzywając parafie do przedstawienia protokołu przeglądów okresowych. Każdy właściciel ma obowiązek zlecania takich przeglądów osobom posiadającym uprawnienia budowlane" - mówi dziennikarzom Anna Zakrzyńska, kierowniczka Oddziału Inspekcji i Kontroli w PINB. Dodaje, że budynek nie podlegał kontroli PINB i obecnie trwa zapoznanie się ze szczegółową dokumentacją.

Do sprawy odniósł się też proboszcz parafii. "Dziękuje Panu Bogu, że stało się to w sobotę wieczorem, kiedy nie było robotników na miejscu. Oni regularnie przechodzili pod tym balkonem, tak samo jak i ja. Mogłoby dojść do tragedii" - mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" ksiądz Jacek Stępczak z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu "Mamy zrobione wszystkie przeglądy, wszystko było robione na bieżąco. Nic nie sugerowało żadnych koniecznych prac. Jestem w kontakcie z inspektoratem budowlanym" - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro