Reklama
Reklama

Jedna linia zostanie zawieszona, na dwóch wprowadzone zostaną zmiany!

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Warto zapoznać się z nowym rozkładem jazdy.

Zmiany wejdą w życie od 4 marca. "Wzmocniony zostanie transport publiczny na podmiejskich liniach nr 431 i 432 obsługujących m.in. miejscowość Gowarzewo w gminie Kleszczewo Jednocześnie zwieszona zostanie linia nr 435, którą zastąpią wzmocnione kursy na nowym odcinku linii nr 431" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Jak przekazano, od 4 marca:
Linia nr 431 - będzie jeden kurs więcej na odcinku Kleszczewo/Węzeł - Rondo Rataje (tam i z powrotem) oraz dodatkowych 6 par kursów na nowym odcinku z przystanku Rondo Rataje - Gowarzewo/Czereśniowa (tam i z powrotem). Dodatkowo na jednym kursie z Ronda Rataje autobus będzie wjeżdżał do miejscowości Szewce. Nastąpi korekta godzin odjazdów w rozkładzie jazdy w dni robocze, soboty oraz niedziele.
Linia nr 432 - kurs na odcinku Kleszczewo/Węzeł - Rondo Rataje w porannym szczycie szkolnym przez Szewce będzie wydłużony do Gowarzewa. Nastąpi korekta w roboczym rozkładzie jazdy oraz skrócenie trasy na odcinku przez Gowarzewo do przystanku Gowarzewo/Czereśniowa. Natomiast w rozkładzie jazdy na sobotę oraz niedziele i święta kursy do Gowarzewa będą wykonywane przez przystanki, Gowarzewo/ Siekierecka Rondo, Gowarzewo/OSP, Gowarzewo/Kościół, Gowarzewo/Akacjowa.
Linia nr 435 - zostanie zawieszona w związku z tym, że pokrywa się z wzmocnionym wariantem trasy linii nr 431.

Wprowadzone zostaną też zmiany dotyczące kilku przystanków:
- Gowarzewo/Kaplica zmiana nazwy na Gowarzewo/Kościół,
- Gowarzewo/Akacjowa zmiana na nazwy na Gowarzewo/Siekierecka Rondo
- Gowarzewo/Śnieżna - dodatkowy przystanek w obu kierunkach
- Tulce/Krótka - likwidacja przystanku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro