Reklama
Reklama

Poznański Fight CLUB biznesmenów rekrutuje

Jest to już pewne - 27 kwietnia hala AWF Cityzen w Poznaniu stanie się areną kolejnej Gali Białych Kołnierzyków z celem charytatywnym, organizowanej przez Biznes Boxing Polska.

Wydarzenie to, znane z bokserskich pojedynków takich osobistości, jak Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, Dariusz Michalczewski, Przemysław Saleta i Mateusz Masternak, pozwoliło już zebrać prawie 450 000 zł na rzecz poznańskich fundacji. Teraz Gala Boksu Białych Kołnierzyków, łącząca biznesmenów, prawników, lekarzy oraz artystów, powraca do Poznania, oferując szansę na niezapomnianą przygodę życia, sprawdzenie się w ringu i zebranie środków na szczytny cel.

Dzięki 63 galom w 14 miastach Polski, Biznes Boxing Polska ma na swoim koncie niemal 2000 zawodników przeszkolonych do 3-rundowych walk w ringu, organizację prawie 1000 licytacji i wsparcie różnych fundacji na łączną kwotę prawie 4 milionów złotych. Sukces ten jest możliwy dzięki zbiórkom prowadzonym przez zawodników na portalu siepomaga.pl oraz dochodom z licytacji podczas gal. W tym roku wśród licytowanych przedmiotów znajdą się m.in. podpisana koszulka Roberta Lewandowskiego, rękawice MMA Janka Błachowicza, zdjęcie autorstwa Szymona Brodziaka i czapka UFC z autografem Mateusza Gamrota.

W zamian za udział, zawodnicy otrzymują 8 tygodni grupowych treningów boksu pod okiem wybitnych specjalistów. Treningi, tak jak w poprzednich edycjach, odbywać się będą w Klubie Olimpia Boks Poznań na Łazarzu, pod opieką legendarnego trenera Wojtka Komasy, we wtorki i czwartki o 19:30.

Zasady wydarzenia pozostają niezmienne: uczestnicy, niezależnie od doświadczenia w sportach walki, uczą się podstaw boksu przez osiem tygodni, by następnie stanąć w ringu na 3 rundy, wyposażeni w duże rękawice i kaski. Gale przyciągają osoby pragnące doświadczyć czegoś wyjątkowego. "Tego wieczoru, po 8 tygodniach wyrzeczeń, niezależnie od werdyktu, stają się oni bohaterami. Wchodzą na ring przy swoim ulubionym utworze muzycznym, z wielkim wsparciem przyjaciół, by stoczyć pojedynek z dobrze dobranym przeciwnikiem, z którym często po walce idą na wspólnego drinka. To jest esencja boksu białych kołnierzyków - charakter, rywalizacja, szacunek i przyjaźń," dodaje organizator i były pięściarz, Karol Łapawa.

Spotkanie organizacyjne dla zawodników odbędzie się 29 lutego o godzinie 19:00 w Uniwersytecie Ekonomicznym przy Alei Niepodległości 10, sala 111A. Będzie to okazja, by dowiedzieć się więcej o projekcie, zadać pytania i poznać pozostałych uczestników.

Zainteresowani udziałem mogą zarejestrować się na stronie internetowej www.biznesboxing.pl lub skontaktować się bezpośrednio z organizatorami: Karolem Łapawą (tel. 667092354) oraz Julianem Szumowskim (tel. 506070625).Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro