Reklama

Bezdomny wzywał pomocy z koczowiska, przypadkowy przechodzień wezwał służby i prawdopodobnie uratował mu życie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż miejska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż miejska

Do zdarzenia doszło na poznańskim Chartowie.

W ostatnich dniach strażnicy miejscy zostali wezwani na koczowisko bezdomnego na Chartowo. Przypadkowy przechodzień usłyszał wzywanie pomocy z tego miejsca i natychmiast zadzwonił do mundurowych, którzy szybko pojawili się na miejscu. - Zgłaszający bardzo precyzyjnie określił miejsce przebywania mężczyzny i to, że był w bardzo złym stanie fizycznym. Poczekał na przyjazd patrolu i wskazał strażnikom dojście do koczowiska - podają strażnicy miejscy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak szybko się okazało, mężczyzna w kryzysie bezdomności był wyziębiony i głodny. Był z nim utrudniony kontakt. Powiedział strażnikom, że leży w tym miejscu od kilku dni. Wezwano karetkę pogotowia. Jej załoga podjęła decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. Temperatura jego ciała spadła do zaledwie 34 stopni.

- Nie bądź obojętny wobec osób potrzebujących pomocy - o takie zachowanie wobec ludzi, którzy z różnych przyczyn potrzebują pomocy, wszystkie służby apelują od zawsze. W opisanej sytuacji mieszkaniec Chartowa zachował się wzorowo i prawdopodobnie uratował życie starszego mężczyzny. Gratulujemy postawy i polecamy jako wzór do naśladowania - kwitują strażnicy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
16.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro