Reklama
Reklama

Po latach wraca do Poznania. Wielkopolski Oddział NFZ ma nowego dyrektora

fot. NFZ / X
fot. NFZ / X

Minister zdrowia Izabela Leszczyna powołała Jerzego Pilarskiego na p.o. dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Jak przekazano Jerzy Pilarski, karierę w ochronie zdrowia rozpoczął w 1999 roku, jako dyrektor Wydziału Kontroli Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych. Później był członkiem zarządu tej kasy i naczelnikiem wydziału kontroli. Następnie, od 2003 roku, przez 16. lat był związany z Opolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, gdzie odpowiadał przede wszystkim za obszar kontroli. Pełnił także obowiązki zastępcy dyrektora i dyrektora oddziału NFZ w Opolu. W 2020 r. kierował Departamentem Kontroli w Centrali NFZ. Przez trzy ostatnie lata pracował w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, jako zastępca dyrektora.

"Jerzy Pilarski ma wieloletnie doświadczenie i fachową wiedzę związaną głównie z kontrolą. Zna się doskonale na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jest specjalistą od negocjacji" - informuje NFZ. "Nie jest to jego pierwsze zadanie, które będzie realizował w Wielkopolskim Oddziale NFZ. Był już pełnomocnikiem dyrektora tego oddziału ds. zakupu świadczeń, kontraktowania i analiz finansowych" - dodaje.

Jerzy Pilarski zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Pachciarz, która zrezygnowała ze stanowiska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro