Reklama
Reklama

Klub Na Fali ma zdemontować infrastrukturę znad Warty. "Obszar szczególnie zagrożony powodzią"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Wody Polskie zobligowały właściciela do podjęcia działań.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik, który skontaktował się z Wodami Polskimi. Jak wskazywał, Warta wylewa, a infrastruktura klubu Na Fali może zostać zalana lub porwana przez wysoką wodę. Odpowiedziała mu urzędniczka Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

- Elementy infrastruktury Klubu "Na Fali" aktualnie nie powinny znajdować się na terenie zalewowym nad Wartą - czytamy w odpowiedzi. - Właściciel/zarządca obiektu Klubu "Na Fali" nie uzyskał wymaganych zgód na całoroczne lokalizowanie obiektu na wskazanym obszarze, jednakże bez uzyskiwania dalszych pozwoleń/zgłoszeń może ww. obiekty lokalizować na okres 180 dni. Wskazujemy, że do obowiązku właściciela/zarządcy obiektu Klubu "Na Fali" należy kontrolowanie na bieżąco sytuacji hydrologicznej, a w przypadku nadejścia wezbrania, co ma aktualnie miejsce, niezwłoczne usunięcie infrastruktury z obszarów zagrożonych powodzią. W związku z powyższym właściciel/zarządca obiektu Klub "Na Fali" został zobowiązany do niezwłocznego usunięcia elementów infrastruktury z obszaru szczególnego zagrożenia powodzią.

Skontaktowaliśmy się z klubem. Rafał Pogłodziński, współwłaściciel wyjaśnia, że klub nie otrzymał jeszcze pisma z Wód Polskich w tej sprawie. - Stan ostrzegawczy został przekroczony wczoraj, gdy tylko otrzymamy pismo, skontaktujemy się z Wodami Polskimi i będziemy się przygotowywać do wywiezienia infrastruktury, która obecnie jest składowana na działce obok tej, na której w sezonie zlokalizowany jest nasz klub - mówi.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro