Reklama
Reklama

Ekoferie to Pestka!

Zdaj test na Zero Waste. Ferie zimowe pełne świetnej zabawy w stylu eko już od 19 do 23 lutego w Galerii Pestka. Zapraszamy na wystawę i warsztaty, dzięki którym dowiecie się jak być jeszcze bardziej eko. Małe zmiany w naszym codziennym życiu są ważne dla Poznania i naszej planety.

Spotkanie z ekoprzygodą w Galerii Pestka jest dedykowane zarówno dla tych małych, średnich jak i dużych ekologów. Na uczestników czekają strefa warsztatowa i edukacyjna, a ich oferta jest naprawdę bogata. Warto odwiedzać Pestkę przez cały tydzień i uczestniczyć codziennie w innych warsztatach.

Na najbardziej wytrwałych ekologów czekają nagrody!

Każdego dnia trwania wystawy będziemy przeprowadzać ekologiczne warsztaty kreatywne dla dzieci, pokazując jak raz już wykorzystany przedmiot może stać się nową, funkcjonalną rzeczą tylko dzięki naszej wyobraźni.

Zabierzcie ze sobą plastikowe butelki, kubki, łyżeczki, skrawki materiałów, rolki po papierze, guziki i inne przedmioty a my pokażemy Wam jak nadać im nowe życie.

Przyłącz się do ekodrużyny i stwórz z nami recyklingowy plac zabaw! Następnie wraz z przyjaciółmi i pomocą rodziców zrób podobny u siebie w ogrodzie czy na podwórku. Gwarantowana świetna zabawa i moc radości!

Obowiązkowym punktem w naszym projekcie będą edukacyjne ekopokazy, podczas których będziecie mieli okazję sprawdzić, jak pozyskuje się paliwo wodorowe, z jakich alternatywnych źródeł możemy wytworzyć prąd.

Pokażemy Wam również, dlaczego zgniatanie butelek jest tak ważne.

Na nieco starszych czekają nasze energotwórcze rowery! Każdy wie, że ruch to zdrowie, a gdy przy ruchu produkowany jest prąd to korzyść jest podwójna. Wsiądźcie na nasz rower i za pomocą siły nóg naładujcie swój telefon.

Małe ekozmiany wprowadzone do Twojego życia mają ogromne znaczenie, dlatego sprawdź jak możesz zmienić swoje codzienne nawyki, dzięki naszym interaktywnym grom w Galerii Pestka.

Dajcie się porwać ekoprzygodzie! Szczegóły akcji i informacje o nagrodach znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/70DR8cdIY oraz na www.galeria-pestka.com

Do zobaczenia w Galerii Pestka!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro