Reklama

Nawet nie przeszkadzał im monitoring w sklepie. Obcokrajowcy wynieśli alkohol z kilku marketów. Zaskakująca wartość łupu

fot. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu
fot. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu miała ręce pełne roboty.

Pod koniec stycznia na terenie powiatu gostyńskiego ktoś okradał markety, wynosił z nich głównie drogi alkohol. Najpierw umieszczali towar w wózkach, tak jak inni klienci, a potem, w ustronnym miejscu butelki umieszczali w torbach ukrytych pod odzieżą. W ten sposób nie wzbudzali podejrzeń. Z łupem pod kurtką opuszczali market.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak się okazało, okradli łącznie z alkoholu pięć marketów na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Wnikliwa praca oraz zaangażowanie kryminalnych oraz dzielnicowego przyniosło wymierny efekt. Ustalili oni dane sprawców oraz samochód, którym się poruszali. Za sprawą kradzieży alkoholu stało dwóch obcokrajowców z gminy Komorniki - poinformowała policja z Gostynia i dodała, że okazało się, iż ci sami sprawcy okradli również sklep w Lesznie. Wynieśli alkohol na kwotę 1.000 złotych.

Pierwszy ze sprawców wpadł na kradzieży wiertarki w markecie w Komornikach, drugi został zatrzymany w miejscu zamieszkania w Komornikach.

Sprawcy spędzili noc w areszcie. Usłyszeli już zarzuty kradzieży alkoholu o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro