Reklama

9-miesięczna dziewczynka była pod opieką pijanego ojca. Nie chciał otworzyć drzwi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rita- und mit z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rita- und mit z Pixabay

Dziecko nie wymaga hospitalizacji.

Jak informuje portal Kalisz24.info, do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Służby odebrały zgłoszenie, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Ostrowskiej w Kaliszu może przebywać pijany mężczyzna i maleńkie dziecko.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie pozostawienia niemowlęcia bez opieki w jednym z mieszkań bloku przy ul. Ostrowskiej, bądź dzieckiem miała zajmować się nietrzeźwa osoba. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, jednak nikt nie otwierał drzwi. O pomoc w siłowym otwarciu mieszkania poprosiliśmy straż pożarną. Wewnątrz zastano 9-miesięczne dziecko oraz nietrzeźwego mężczyznę" - przekazuje portalowi Kalisz24 INFO asp. Edyta Marciniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Badanie stanu trzeźwości 31-latka wykazało, że w chwili interwencji miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dziecko zostało przebadane przez zespół ratownictwa medycznego i nie wymagało hospitalizacji.

"31-latek został przez nas zatrzymany do wytrzeźwiania. Dziecko przekazano pod opiekę rodziny, oczywiście za zgodą sądu" - dodała policjantka.
Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro