Reklama

9-miesięczna dziewczynka była pod opieką pijanego ojca. Nie chciał otworzyć drzwi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rita- und mit z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Rita- und mit z Pixabay

Dziecko nie wymaga hospitalizacji.

Jak informuje portal Kalisz24.info, do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Służby odebrały zgłoszenie, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Ostrowskiej w Kaliszu może przebywać pijany mężczyzna i maleńkie dziecko.

"Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie pozostawienia niemowlęcia bez opieki w jednym z mieszkań bloku przy ul. Ostrowskiej, bądź dzieckiem miała zajmować się nietrzeźwa osoba. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, jednak nikt nie otwierał drzwi. O pomoc w siłowym otwarciu mieszkania poprosiliśmy straż pożarną. Wewnątrz zastano 9-miesięczne dziecko oraz nietrzeźwego mężczyznę" - przekazuje portalowi Kalisz24 INFO asp. Edyta Marciniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Badanie stanu trzeźwości 31-latka wykazało, że w chwili interwencji miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dziecko zostało przebadane przez zespół ratownictwa medycznego i nie wymagało hospitalizacji.

"31-latek został przez nas zatrzymany do wytrzeźwiania. Dziecko przekazano pod opiekę rodziny, oczywiście za zgodą sądu" - dodała policjantka.
Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro