Reklama

Czy kamera "czerwone światło" na poznańskim rondzie już działa? Co z rejestracją naruszeń na odcinku A2 w Poznaniu?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CANARD GITD
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CANARD GITD

Mamy najświeższe informacje.

W grudniu Główny Inspektorat Transportu Drogowego informował nas, że w styczniu 2024 roku planowane jest uruchomienie rejestracji wjazdu pojazdów na czerwonym świetle na rondzie Kaponiera w Poznaniu. Mamy 7 lutego, a GITD wciąż nie pochwaliło się uruchomieniem urządzenia w tym miejscu. Na jakim etapie są prace?

- Prace związane z montażem systemu RedLight na rondzie Kaponiera w Poznaniu są na etapie końcowym. Planowany jest odbiór urządzeń. Jeżeli system przejdzie pozytywnie odbiory, początkowo, tak jak w przypadku każdej nowej lokalizacji i nowych urządzeń, będzie pracował w tzw. trybie testowym. Dopiero po zakończeniu testów zostanie przełączony w tryb rejestracji naruszeń - informuje GITD.

Gdy system zacznie działać, informacja na ten temat pojawi się na facebookowym profilu Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Podobnie będzie w przypadku uruchomienia odcinkowego pomiaru prędkości na autostradowej obwodnicy Poznania. Uruchomienia już nie w systemie testowym. - Odcinkowy pomiar prędkości pomiędzy węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny na autostradzie A2 pracuje w trybie testowym. Po zakończeniu testów, zostanie przełączony w tryb rejestracji naruszeń, co może nastąpić w najbliższych czasie - dodaje GITD.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
60.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro