Reklama

Szykuje się polska prapremiera znanego musicalu. Poznański teatr szuka aktorów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Musical "Dear Evan Hansen" miał premierę w lipcu 2015 roku w Waszyngtonie i błyskawicznie stał się przebojem wśród młodych ludzi.

We wrześniu na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu odbędzie się polska prapremiera amerykańskiego musicalu "Drogi Evanie Hansenie".

"Sięgamy po nowy, znakomity musical poruszający niezwykle ważne tematy zdrowia psychicznego młodych ludzi. Mam poczucie, że ten tytuł ma szczególny wymiar społeczny. Chcemy, by stał się okazją do podjęcia tematów depresji i alienacji młodzieży we współczesnym świecie zdominowanym przez media społecznościowe, a także wsparcia rodziców, którzy często pozostają bezradni wobec tych wyzwań. Przy samej produkcji chcemy zaangażować jak najwięcej młodych osób, bo to spektakl o nich i przede wszystkim dla nich" - mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Jak zapowiada rzeczniczka Teatru Muzycznego Sonia Kobylańska-Jóźwik, na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu musical "Drogi Evanie Hansenie" przenosi Paweł Szkotak, kierownikiem muzycznym jest Radosław Mateja, choreografię przygotowuje Karol Drozd, a scenografię i kostiumy - Natalia Kitamikado. Spektakl dopełniają światła Pauliny Góral oraz projekcje Karoliny Jacewicz i Mateusza Kokota, a reżyserem dźwięku jest Tomasz Zajma.

Na 11 marca 2024 roku Teatr zaplanował casting na odtwórców głównych ról: Evana Hansena i Zoe Murphy. Szczegóły dotyczące przesłuchań i samego musicalu znaleźć można tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro