Reklama
Reklama

Mogło stanąć prawie 30 samochodów, teraz zaledwie 9. Poremontowe skutki na jednej z poznańskich ulic

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o ul. Słowackiego.

Do redakcji epoznan.pl napisał w tej sprawie załamany, jak sam o sobie pisze, mieszkaniec tej okolicy - Ostatni remont ulicy Słowackiego miał zakończyć się w październiku, trochę się przedłużył, ale w końcu mamy piękną drogę i bezpieczne dojście do szkoły. Patrząc jednak na tą inwestycję pojawia się pewna dla mnie niepojęta sprawa. Kiedyś na tej ulicy, od Kraszewskiego do wejścia do szkoły, mogło stanąć pewnie z 30 samochodów (głównie mieszkańców okolicznych), obecnie może tylko 8-9 (w zależności od umiejętności kierowców). Przygotowano na tym odcinku 3 albo 4 miejsca dla inwalidy, ciągle puste, nie wiem czy aż tyle było potrzebne na tym odcinku, czyli stosunek 1:3, tym bardziej, że obok 20 metrów dalej na Kraszewskiego są 3 miejsca dla inwalidy, również ciągle puste.

Czytelnik zwraca również uwagę na zbyt dużą według niego ilość stojaków na rowery - Mając to na uwadze dochodzimy jednak do celu sprawy. Po prawej stronie na wysokości Optyka zaczyna się miejsce gdzie można parkować. I tu w odległości półtorej samochodu od początku postawiono chyba stojak dla rowerów. Po drugiej stronie podobnie, choć miejsce tylko dla prawie dwóch samochodów i tu także niespodzianka, stojak dla rowerów. Załączone zdjęcia pokazują te stojaki. Kto w przypływie geniuszu wymyślił, aby stojaki na rowery były w tych miejscach właśnie? Załamany mieszkaniec okolicy.

Miasto Poznań już w ubiegłym roku informowało, że będzie montowana większa ilość stojaków na rowery oraz hulajnogi tak, aby uporządkować porozrzucane hulajnogi i zaparkowane byle gdzie rowery. Redakcja epoznan.pl informowała o tym tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro