Reklama

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny coraz bliżej! Poznań wkrótce zyska nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

fot. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
fot. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Wiosną ma się rozpocząć wielka przeprowadzka.

W 2021 roku w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Przybyszewskiego, na terenie przekazanym Uniwersytetowi Medycznemu przez miasto, ruszyła budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego. Obiekt, zgodnie z ówczesnymi zapowiedziami, ma mieć blisko 900 łóżek dla pacjentów. Dzięki tej inwestycji Grunwald zyska Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Działalność przeniosą tu także Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego oraz Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego.

Jak informuje Radio Poznań, pierwszy etap inwestycji dobiega końca, a to oznacza, że już wiosną zacznie się przeprowadzka do nowego obiektu. Od grudnia dostarczany jest tam sprzęt. Na przełomie kwietnia i maja działać zacznie izba przyjęć, trafią tu także Oddziały Intensywnej Terapii z dwóch szpitali. Będą tu funkcjonować też bloki operacyjne. Równocześnie przeprowadzany będzie Oddział Ortopedii z Grunwaldzkiej oraz Chirurgia Ogólna i Transplantologia z Przybyszewskiego.

Z ustaleń rozgłośni wynika, że nowy SOR zacznie działać w czerwcu. Pacjenci będą tu mogli być transportowani m.in. helikopterem, powstaje tu bowiem lądowisko. Nie będzie to koniec inwestycji. Docelowo przeniesione tu zostaną oddziały nie tylko ze szpitali przy Grunwaldzkiej i Przybyszewskiego, ale też z Długiej. Ma to nastąpić w kolejnych latach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.16 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro