Reklama
Reklama

Jest wyrok w sprawie uprowadzenia i zgwałcenia 14-latki z Poznania. Jaka kara dla jej oprawców?

fot. LT
fot. LT

Do uprowadzenia dziewczyny doszło w lipcu 2022 roku przed sklepem na osiedlu Przyjaźni.

Porwaniem nastolatki żyła cała Polska. Choć odnaleziono ją bardzo szybko, w aucie w podpoznańskich Złotnikach, jej oprawcy zdołali zgotować jej piekło. Była torturowana: ogolono jej część włosów na głowie, brwi, przypalano papierosami, a także zgwałcono. Jako prowodyrkę porwania wskazywało się 40-letnią Paulinę K., która zaangażowała w sprawę czterech nastolatków, w tym dziś 18-letniego Alana O. Nastolatek odpowiadał przed sądem jak dorosły. Zarówno on, jak i kobieta, usłyszeli zarzuty dotyczące uprowadzenia, stosowania przemocy, gwałtu oraz utrwalenia przy pomocy telefonu treści o charakterze seksualnym. Przebywają w areszcie, a w piątek zaczyna się ich proces. Groziło im do 15 lat więzienia.

W poniedziałek zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie. Na 10 lat i 1 miesiąc więzienia skazano Paulinę K, a na 7 lat więzienia Alana O. Muszą też zapłacić po 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia nastolatce. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że w maju 2023 roku przed Sądem Rodzinnym odpowiadali młodsi nastolatkowie, którzy uczestniczyli w porwaniu. Sąd zdecydował, że 13-latka i 14-latek trafią do zakładu poprawczego o zaostrzonym rygorze. Mają tam przebywać do ukończenia 18. roku życia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro