Reklama

Kot "na łańcuchu" przy budzie w ogródku na poznańskim osiedlu bloków. Interweniowała fundacja prozwierzęca

fot. Fundacja dla Zwierząt Bahati
fot. Fundacja dla Zwierząt Bahati

Poznańska fundacja Bahati zajmująca się zwierzętami, ma za sobą nietypową interwencję.

Obecnie mamy w Polsce do czynienia z siarczystymi mrozami. Fundacje prozwierzęce od kilku dni apelują o pomoc dla zwierząt mieszkających zarówno w miastach, jak i na wsiach. Proszą o zaopiekowanie się czworonogami tak, by przypadkiem nie doszło do tragedii w postaci zamarznięcia. Ale nie do wszystkich docierają apele.

Z relacji fundacji Bahati wynika, że na jednym z poznańskich osiedli mieszkaniowych, w blokach z ogródkami, ktoś trzyma kota na łańcuchu przy budzie. - Kiedy wszyscy apelują, aby zabierać zwierzęta na noc do domu i chronić przed zimnem. Kiedy schroniska błagają o tymczas, aby zabrać z bud swoich podopiecznych i pomóc im przetrwać ten trudny okres. Kiedy to wszystko się dzieje, my musimy interweniować z Policją, bo w Poznaniu, na ogródku mieszka kot w budzie, przywiązany łańcuchem do płota - podaje fundacja. - Temperatura minusowa , kot wychodzi z nieocieplonej drewnianej budy a właściciele tłumaczą ,że kot aktualnie ma spacer "na siku". Kot został zabrany do domu i póki co na łańcuch nie wrócił. Oczywiście monitorujemy sytuacje. Mamy kolejne zgłoszenia o psach w budach ,uwiązanych łańcuchem 24/7. Zima to najgorszy okres , którego wiele psów nie przetrwa - dodaje.

Jak przypomina fundacja, przepisy mówią, że pies może być trzymany na łańcuchu maksymalnie 12 godzin w ciągu doby, a buda, której mieszka, powinna być szczelna, ocieplona, a w środku powinna mieć słomę. Warto reagować informując o sytuacji zwierząt służby - policję, straż miejską czy fundacje prozwierzęce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
16.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro