Reklama

Instalacja poznańskiego teatru z szansą na nagrodę Inavation Awards. "Głośniki i mikrofony ukryte w zabytkowym suficie oraz masywnym żyrandolu"

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Zwycięzców poznamy w styczniu.

Jak przekazano, instalacja immersyjnego nagłośnienia L-ISA wraz z aktywną akustyką Ambiance od L-Acoustics, którą wykonała firma Audio Plus, otrzymała nominację do międzynarodowej nagrody branżowej Inavation Awards w kategorii "Leisure & Entertainment". "Teatr Wielki w Poznaniu jest pierwszym na świecie teatrem operowym, wyposażonym w ww. systemy" - informuje Anna Czajkowska-Zimnicka z Teatru Wielkiego w Poznaniu.

"Absolutnie wyjątkowy system, który dostarczyliśmy do poznańskiego Teatru Wielkiego, obejmuje dźwięk immersyjny L-Acoustics L-ISA oraz aktywną akustykę Ambiance. Jest to pierwsza na świecie instytucja operowa wyposażona w te systemy" - informują przedstawiciele firmy Audio Plus.

"Instalacja, którą specjaliści Audio Plus zrealizowali w 2022 i 2023 roku, odbywała się pod nadzorem konserwatorskim. Wymagało to innowacyjnych i elastycznych rozwiązań, w tym ukrycia głośników i mikrofonów w zabytkowym suficie oraz masywnym żyrandolu. Dzięki temu Teatr Wielki w Poznaniu zyskał możliwości nowoczesnej instytucji koncertowej i eventowej, nie tracąc nic ze swojego 110-letniego dziedzictwa" - dodają.

Rozdanie nagród odbędzie się 30 stycznia w Barcelonie.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro