Reklama

Świąteczne Imieniny. Sporo się dzieje na Łazarzu!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Przez cały weekend.

16-17 grudnia, klimat Bożego Narodzenia będzie można poczuć na Łazarzu, gdzie obchodzone będą imieniny patrona osiedla.

W sobotę w siedzibie Przystanku Pireus (ul. Głogowska 35) od godziny 11:00 odbywają się warsztaty, animacje i koncerty. Uczestnicy jednych z zajęć wspólnie stworzą piosenkę o Łazarzu. Jej premiera będzie miała miejsce dzień później na pobliskim rynku.

W niedzielę świąteczne atrakcje rozpoczną się o godzinie 14:00. "Tym razem impreza przeniesie się na rynek Łazarski. Pojawią się artyści z Teatru Fuzja oraz zespół Abstrakt Show ze specjalnym zimowym pokazem cyrkowo-pirotechnicznym. W części muzycznej wystąpią: Wujek Ogórek, Magdalena Janicka i Robert Wojciechowski (wokaliści znani z programu The Voice of Poland), a także zespół Golden Collective" - informują miejscy urzędnicy.

Imieninom na rynku Łazarskim towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz. "Będzie można kupić rękodzieło, które może stać się oryginalnym prezentem dla znajomych czy rodziny. W ofercie będzie m.in. ręcznie wykonana biżuteria, ozdoby świąteczne, przedmioty z żywicy, świece sojowe. Nie zabraknie także smakołyków i regionalnych win" - dodają przedstawiciele magistratu.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Poznania. Szczegółowy program znajdziemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro