Reklama

Groźna sytuacja w sklepie w Kórniku. Złodziej wyciągnął z kieszeni pistolet i zaczął grozić ochroniarzom

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Do zdarzenia doszło po 19.00 we wtorek.

- Wczoraj był napad z bronią w Kórniku w Lidlu. Sprawcę zatrzymano. Czy coś więcej wiadomo - dopytuje nasz Czytelnik. Łukasz Paterski z poznańskiej policji potwierdza, że funkcjonariusze interweniowali w sklepie na terenie Kórnika.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Po 19.00 policjanci dostali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów pracownicy ujęli mężczyznę na kradzieży alkoholu - mówi. - Ochroniarze doprowadzili go na zaplecze, gdzie oczekiwano na wezwaną na miejsce policję. W pewnym momencie mężczyzna zaczął jednak nagle agresywnie się zachowywać. Próbował uciec z pomieszczenia, w którym znajdował się z ochroniarzami - dodaje.

Złodziej wyciągnął z kieszeni przedmiot przypominający broń i zaczął nim grozić ochroniarzom. - Pracownicy ochrony zachowali się bardzo przytomnie i wycofali się. Wówczas złodziej uciekł przez okno wraz ze skradzionym alkoholem - opisuje Paterski. Daleko jednak nie pobiegł. - Policjanci wezwani na miejsce, dojeżdżając do sklepu zauważyli uciekającego mężczyznę. Ponieważ wiedzieli, że może mieć broń, został on obezwładniony i zatrzymany. Wówczas okazało się, że jego broń to pistolet sprężynowy na plastikowe kulki - kończy.

Sprawca to 36-letni Ukrainiec. Noc spędził w policyjnym areszcie. Postawiono mu zarzut kradzieży rozbójniczej, policjanci zawnioskują dla niego o tymczasowy areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro