Reklama

Najlepsze miejsce do życia? Poznań i okolice.

W Polsce, poszukując najlepszego miejsca do życia, nie sposób nie zwrócić uwagi na najnowszy Ranking Business Insider, który z dumą przyznaje pierwsze miejsce Poznaniowi. Nasze wyjątkowe miasto triumfuje nie tylko w jednej, ale we wszystkich sześciu kategoriach TOP10. Kto by zatem nie chciał zamieszkać w Poznaniu? Przecież to tutaj jest najniższe bezrobocie, zarobki mieszkańców w skali kraju są całkiem spore, a także korzystają oni z doskonałej jakości powietrza! W takim razie może warto zacząć szukać nieruchomości w tym regionie?

Zamieszkać w powiecie poznańskim

Dlaczego właśnie ten region Polski jest tak dobrze oceniany? Może dlatego, że aż 20% terenu to obszary zielone, obejmujące lasy, parki i malownicze ulice, czyniąc samą stolicę Wielkopolski miejscem niezwykle atrakcyjnym dla każdego, kto poszukuje doskonałego miejsca do życia. A przecież na obrzeżach można jeszcze bardziej zbliżyć się do natury.

To jednak nie wszystkie atuty tego regionu. Zachwycająca architektura, renomowane uczelnie, prężność przedsiębiorstw i firmy oferujące doskonałe perspektywy rozwoju. A co najważniejsze, bogata oferta kulturalna sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie warto zamieszkać w Poznaniu?

Nic więc dziwnego, że Poznań został ogłoszony najlepszym miejscem do życia. A co proponuje Poznań nowym mieszkańcom? Zadaliśmy to pytanie zespołowi Kramm Nieruchomości, który działa już od ponad 14 lat i doskonale zna tutejsze miejsca i nieruchomości warte uwagi. Jak podkreśla Dominika Sadowska-Nowak, właścicielka poznańskiego biura, wybór nieruchomości zależy od oczekiwań i budżetu. W przypadku domów w centrum miasta, oferta jest bardziej ekskluzywna, trudno znaleźć dom na sprzedaż, zwłaszcza w prestiżowych lokalizacjach, np. takich jak Sołacz czy Stary Grunwald Kramm posiada unikalne nieruchomości nawet w takich dzielnicach Poznania, choć jak podkreślają, czasem trzeba być gotowym na inwestycję remontową.

Najlepsze miejsca do zamieszkania w powiecie poznańskim

Suburbanizacja w powiecie poznańskim jest bardzo rozwinięta, tworząc samowystarczalne miasteczka z doskonałą komunikacją z centrum. Anna Kopaszewska, doradca ds. nieruchomości Kramm, zaznacza, że sypialnie Poznania to oazy z bliskim dostępem do natury i odpoczynku od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie z dobrą infrastrukturą i świetnym połączeniem z centrum.

Na szczególną uwagę zasługują, południowe regiony powiatu poznańskiego, takie jak Borówiec czy Kamionki, gdzie aż 60% powierzchni to lasy. Bliskość jezior, rzeczek, oraz rozbudowana infrastruktura z różnorodnymi zajęciami dla mieszkańców, czynią te tereny niezwykle atrakcyjnymi. Mimo że sprzedaż nieruchomości, zwłaszcza domów, może trwać dłużej, zainteresowanie w tym regionie jest ogromne, a oferowane nieruchomości są tutaj naprawdę wyjątkowe.

Żanna Dąbrowska, doradca ds. nieruchomości w firmie Kramm, dodaje: "Obecnie w naszej ofercie posiadamy dwa piękne domy w Borówcu (Przestronny dom przy rzece z pięknym widokiem na jezioro - Kramm Nieruchomości, Piękny dom wśród drzew - Kramm Nieruchomości) oraz jeden dom z basenem w Kamionkach z dodatkowym dwukondygnacyjnym budynkiem oraz blisko 3000-metrową działką. Znajdzie się zatem wiele możliwości do wyboru, a wszyscy, którzy mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach tych nieruchomości, nie kryli zachwytu atmosferą tych miejsc".

To obszary, które są naprawdę pełne życia, a jednocześnie oferują relaks i dogodne warunki do prowadzenia szczęśliwego życia. Można to dostrzec również po zaangażowanej społeczności lokalnej. Mimo że znajdują się zaledwie około 15 km od Poznania, panuje tu atmosfera pełna uroku wakacyjnego. Jak mówi Wiktoria Bryll, specjalistka ds. nieruchomości, "jeżeli ktoś poszukuje domu jeszcze bliżej centrum Poznania, ale jednocześnie ceni sobie spokój i otaczający teren, zdecydowanie polecam Szczepankowo. To miejsce ostatnio ponownie mnie zachwyciło, i za każdym razem, gdy przyjeżdżam tu, aby zaprezentować nową nieruchomość z naszej oferty, nabieram jeszcze więcej energii."

Poznań i jego okolice to miejsca, które zasługują na naszą miłość i planowanie przyszłości. Niekoniecznie musisz budować swój dom - możesz go także nabyć, czując się w nim prawdziwie jak u siebie. Zespół Kramm prezentuje wyjątkowe miejsca, dostosowane do indywidualnych oczekiwań klienta. To warto mieć kogoś, kto zna każdy zakątek Poznania i jego okolic, odkrywając nowe perspektywy nieruchomości i pomagając w spełnieniu marzeń mieszkaniowych.

Przecież na pierwszy rzut oka nie wszystko jest oczywiste; czasem powtarzamy stereotypy o dzielnicach czy regionach albo zupełnie nie znamy potencjału tych miejsc. Przez lata mogą one zmienić się nie do poznania! I może okazać się, że teraz są to miejsca, w których chcesz zatrzymać się na dłużej, zamieszkać. Jak podkreśla zespół Kramm: "prezentujemy właśnie takie nieruchomości, odpowiednio dobrane do oczekiwań klienta, również pod kątem lokalizacji". Warto zatem mieć wsparcie eksperta, który zna każdy zakątek Poznania, rzucając nowe światło na możliwości zamieszkania.

FB: (1) Facebook

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro