Reklama

Te podniebne spektakle co roku przyciągają tłumy. Wydarzenie zostało Najlepszym Produktem Turystycznym!

Antidotum Airshow Leszno 2023 | fot. Łukasz Kędziora
Antidotum Airshow Leszno 2023 | fot. Łukasz Kędziora

Mowa o Antidotum Airshow Leszno.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny odbywa się już od 20 lat. Co roku 10 produktów turystycznych z Polski otrzymuje Certyfikat POT, który stanowi rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. W tym roku wśród zwycięzców znalazło się Antidotum Airshow Leszno. To jedne z największych pokazów lotniczych w Polsce. W tym roku imprezę odwiedziło ponad 45 tys. osób. Już zapowiedziano kolejną edycję leszczyńskich pokazów - w dniach 21-22 czerwca 2024 roku.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego poprzez swoją Wielkopolską Organizację Turystyczną, od 20 lat uczestniczy w konkursie tworząc jego regionalny etap. Jak już informowaliśmy, od tego roku wielkopolski etap konkursu zmienił formułę - produkty turystyczne z regionu walczą o tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Wielkopolski i jednocześnie są nominowane do etapu ogólnopolskiego. "W tym roku uzyskały go: Antidotum Airshow Leszno, Zamek w Kórniku oraz Miasto Pyzdry. Tytułem Najlepszego Nowego Produktu Turystycznego Wielkopolski, a tym samym nominacją do walki o Turystyczne Odkrycie Roku uhonorowano Country pod parą - Festiwal i Parada Parowozów. Z kolei wyróżnienia w tegorocznej edycji przyznano dwóm kandydatom: Szlakowi Kulinarnemu Smaki Powiatu Poznańskiego oraz Skansenowi Miniatur Szlaku Piastowskiego" - przypomina Wiktoria Szulc z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

"Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT zostaną włączone w wybrane działania promocyjne prowadzone przez POT przede wszystkim na rynku krajowym oraz rynkach objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej. Zwycięzcy konkursu wielkopolskiego mają zapewniony szczególny udział w akcjach i kampaniach promocyjnych planowanych na przyszły rok przez Wielkopolską Organizację Turystyczną
" - dodaje.

Gala rozstrzygnięcia XX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej odbyła się we wtorek w Warszawie. To najbardziej prestiżowe nagrody dla produktów turystycznych w naszym kraju.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro