Reklama

Gdzie kupić legalne oprogramowanie do firmy lub domu?

Większość z nas na co dzień korzysta z komputera wyposażonego w system operacyjny oraz różnego rodzaju oprogramowanie. Używają ich firmy prowadzące działalność, ale także konsumenci do pracy, nauki i zabawy. Planując zakup programów, zawsze wybieraj licencjonowane programy. Gdzie kupić legalny software i co grozi w przypadku zakupu oprogramowania bez licencji?


Dlaczego warto używać oprogramowania z legalnego źródła?

Dzisiaj w sieci łatwo o znalezienie pirackiego oprogramowania i dla niektórych osób taka opcja może wydawać się kusząca. Bezpłatne pobranie i dostęp do rozwiązań, za które zwykle trzeba zapłacić, brzmi atrakcyjnie. Dlaczego w takim razie warto płacić za legalne oprogramowanie?

Ochrona danych a bezpieczeństwo

Przede wszystkim licencjonowany software to bezpieczeństwo. Wiesz, że chronisz cenne dane zgromadzone na komputerze, które nie wpadną w niepowołane ręce. To także pewność, że komputer będzie działał sprawnie i nie zacznie nagle szwankować.

Legalne oprogramowanie jest szczególnie istotne, jeżeli przechowujesz na komputerze wrażliwe informacje lub korzystasz z usług bankowych. Niekiedy w programie z nielegalnych źródeł znajduje się złośliwy fragment kodu, który umożliwia przejęcie kontroli nad komputerem i zyskanie dostępu do komputera.

Korzystanie z programu a kontrole urzędów skarbowych

Dla firm szczególnie ważne jest, aby przechowywać dowód zakupu otrzymany od producenta, np. fakturę. Przyda się w razie kontroli, a urzędnicy nie będą mogli podważyć legalności oprogramowania. Używanie software'u z nielegalnych źródeł to ryzyko konsekwencji finansowych.

Legalne programy jako zabezpieczenie systemu

Korzystanie z oprogramowania na oficjalnej licencji (np. Windows 10 Home, Windows 11 Professional) to także dostęp do aktualizacji (często darmowych) oraz ochrona przed zagrożeniami cyfrowymi. Zapory wykorzystywane przez producentów doskonale współpracują z większością rozpoznawalnych programów antywirusowych.

Czy warto kupować tanie klucze do systemu operacyjnego?

Wybierając system operacyjny na potrzeby firmy lub do użytku prywatnego należy upewnić się, że nabyte oprogramowanie nie tylko działa, ale także pochodzi z legalnego źródła. Na aukcjach internetowych można czasami znaleźć tanie oferty kluczy do systemów operacyjnych. Ich zakup wiąże się jednak z ryzykiem, że urządzenie nie będzie działało prawidłowo. Dlaczego tak się dzieje?

Tanie klucze najprawdopodobniej pochodzą z nielegalnych źródeł (np. zostały nabyte z wykorzystaniem skradzionych kart płatniczych albo pozyskane z puli oprogramowania niedopuszczonego do obrotu na europejskim rynku). Zakup samego klucza nie oznacza jeszcze, że użytkownik nabył prawo do licencji i może zgodnie z prawem korzystać z systemu operacyjnego.

Korzystając z klucza pozyskanego z nielegalnego źródła ryzykujesz, że system ograniczy dostęp do wybranych funkcji albo nawet nie będzie go można uruchomić. Dlatego tak ważny jest zakup oprogramowania od sprawdzonego sprzedawcy.

Nielegalne oprogramowanie. Co grozi za jego zakup?

Używanego nielegalnego oprogramowania w firmie lub prywatnie to nie tylko ryzyko problemów technicznych i zwiększona podatność na ataki hakerów, ale także potencjalna odpowiedzialność karna. Warto wspomnieć, że w świetle art. 278 kodeksu karnego uzyskanie cudzego programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej oraz w celu uzyskania korzyści majątkowej jest zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 5 lat. Niezależnie od tego producent może domagać się od sprawcy odszkodowania.

Gdzie kupować legalne oprogramowanie?

W sieci znajdziesz wiele sklepów, które oferują programy komputerowe. Dlaczego warto wybrać akurat sklep z oprogramowaniem Soft360?

Kupując legalne oprogramowanie w Soft360 możesz sporo zaoszczędzić. Wybór software'u z rynku wtórnego to możliwość obniżenia wydatków nawet o 85% w stosunku do ceny nowych produktów. Każdy program kupiony w sklepie to gwarancja nabycia licencji w zakresie pozwalającym na nieskrępowane korzystanie z aplikacji, a także dowód zakupu. Nieważne, jakie produkty zakupisz, zawsze masz pewność, że działasz zgodnie z prawem. Wybierając Soft360 do każdego zakupu otrzymujesz certyfikat legalności. O niezawodności Soft360 świadczą tysiące zadowolonych klientów. Uczciwe i transparentne podejście oraz profesjonalne wsparcie sprawia, że współpraca ze sklepem Soft360 to czysta przyjemność.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
40.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro