Reklama
Reklama

Na poznańskich drogach może być niebezpiecznie. Drogowcy ruszyli na trasy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Już teraz apelujemy o rozsądek.

- Rozpoczęliśmy działania mające na celu zabezpieczenie nawierzchni poznańskich ulic przed marznięciem - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. - W ciągu najbliższych godzin temperatury mają spadać poniżej zera. Możliwe są także opady. Sprzęt wyjechał najpierw na drogi o znaczeniu strategicznym - dodaje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

ZDM przypomina, że działania służb drogowych mają jedynie łagodzić skutki niekorzystnej aury, a kierowcy powinni zachować ostrożność, zwłaszcza na mostach, wiaduktach, przy zbiornikach wodnych i w lasach.

Przypomnijmy, że w Poznaniu obowiązuje ostrzeżenie meteo przed marznącymi opadami. - Miejscami obserwuje się opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, lokalnie możliwe opady marznącej mżawki, które zamarzając mogą powodować śliskość nawierzchni dróg i chodników. W najbliższych godzinach strefa opadów stopniowo będzie przemieszczała się na południe i południowy wschód - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro