Reklama

Designerski dom zrobi wrażenie na Tobie i Twoich gościach

Duży wybór domów pod Poznaniem skłania do dokładnej analizy oferty. Sprawdzamy, czekamy, aż dom wyrośnie z etapu fundamentów, aby móc poczuć jego atmosferę czy zobaczyć widok z okna. By, mając kilka domów na oku, wybrać ten, który zachwyci nas funkcjonalnością, ciekawą architekturą i niebanalnymi rozwiązaniami wnętrz.

Co sprawia, że dom zachwyca?

Każdy z nas ma inny gust i nie zawsze zgadzamy się w ocenie tego, co piękne. Ale są pewne elementy domu, które sprawiają, że i z zewnątrz i wewnątrz będzie on robił dobre wrażenie.

- To, na co zwracamy uwagę wchodząc do domu, to światło - opowiada nam Agnieszka Węgrowska, odpowiadająca za estetykę osiedli Chronos Development. - Jasny dom budzi w nas poczucie bezpieczeństwa, nastraja nas pozytywnie. Choć miło siedzieć przy świecach, to jednak dla wygody i dobrego samopoczucia potrzebujemy światła dziennego. Dlatego zachwycają nas domy z dużymi oknami, wpuszczające słońce do wnętrz. Duże przeszklenia nie przeszkadzają już nikomu w aranżacji wnętrz. Wręcz przeciwnie - fotel do czytania, czy biurko do pracy wkomponowane w widok za oknem robi fantastyczne wrażenie.

To podejście firma Chronos Development zastosowała w swojej trzeciej inwestycji budowanej w Rabowicach - w TERCJI. Budynki wyposażono w bardzo duże okna wpuszczające do domów mnóstwo światła słonecznego.

- Do dużych okien w salonach już przywykliśmy - mówi Agnieszka Węgrowska. - Ale rzadko spotykamy w inwestycjach developerów szerokie na 270 cm okna w sypialniach czy gabinecie. My zdecydowaliśmy się na taki krok i nie żałujemy - piękne, szerokie okna wpuszczają do domu maksymalną ilość światła, a dodatkowo obłędnie wyglądają.

Klienci TERCJI mogą wybrać, jaki układ okien im najbardziej odpowiada - dla zróżnicowania osiedla i uniknięcia monotonii zdecydowano się bowiem na urozmaicenie linii okien w poszczególnych budynkach. To pierwsze osiedle pod Poznaniem z takimi rozwiązaniami.

O tym, że TERCJA stała się przebojem Targów Mieszkań i Domów tej jesieni zdecydowały nie tylko piękne okna. Postawiono na prostą architekturę i szlachetne materiały elewacyjne, dzięki czemu domy będą się podobać przez wiele lat.

- Cegła urzeka od gotyku. Jest materiałem trwałym, ciepłym, naturalnym. Od wieków nic a nic się nie zestarzała. Elewacje z cegły kojarzą nam się ze stylem nieco industrialnym, ale też ze swego rodzaju surową elegancją - tłumaczy specjalistka Chronosa.

Na TERCJI zastosowano bardzo ciekawe rozwiązanie: elewacje podkreślają odrębny charakter domów jednorodzinnych - jeden segment jest tynkowany, a drugi segment tego samego domu - pokryty cegłą.

- Wybraliśmy dwa kolory cegieł - jasny ceglasty oraz ciemnoszary - opowiada Węgrowska. - Nasze osiedle budujemy wzdłuż długiej, wyłożonej kostką drogi - chcieliśmy, aby było ciekawe, a jednocześnie eleganckie. By zapadało w pamięć. I tak się stało. Klienci podkreślają urodę budynków i pomysł związany ze zróżnicowaniem elewacji - domy niby są takie same, ale tak naprawdę na budowanych obecnie etapach nie ma dwóch identycznych budynków.

Oszałamiające wnętrza

Duże okna, spora działka, czyste w formie elewacje to już dużo, jednak zależy nam, aby wnętrze domu było przytulne i wygodne, i żeby robiło wrażenie na gościach.

Z pewnością doświetlone naturalnym światłem łazienki czy klatka schodowa to ogromny plus, ale miłośnikom ciekawych rozwiązań TERCJA podsuwa kolejne pomysły.

- Zależało mi, by zaproponować klientom coś unikatowego - mówi szef firmy Chronos Development - Bartosz Grycz. - Dlatego w wybranych domach część salonu ma wysokość dwóch kondygnacji. To daje dodatkowe światło na parterze i na korytarzu piętra, dodaje przestrzeni części dziennej i pozwala na ciekawe aranżacje wnętrza. Antresola wokół otworu w stropie to świetne miejsce na biblioteczkę z fotelem, miejsce do pracy lub miejsce do gry w piłkarzyki.

Na wizualizacjach TERCJI zachwyca także sypialnia zawieszona nad salonem, z przeszkloną ścianą, jest z jednej strony oddzielona od reszty domu, ale harmonijnie łączy się z umieszczonym na parterze salonem i doświetloną antresolą.

- Ta przeszklona ściana to pomysł koleżanki, która odpowiada za wizualną stronę naszych projektów - tłumaczy Bartosz Grycz. - Ale to rozwiązanie tak przypadło do gustu klientom, że już dwóch z nich zdecydowało się na jego zastosowanie przy urządzaniu własnej TERCJI. To dla nas wyraz zaufania i dowód na to, że nasze pomysły są doceniane przez kupujących.

Dopasowane do potrzeb

Piękny dom musi być także funkcjonalny.

TERCJA i tu staje na wysokości zadania - możemy wybierać z kilku wariantów każdego domu, decydując się segment 6-, 5- lub 4-pokojowy. Każdy dom może mieć przestronny salon z aneksem lub wygodny pokój dzienny z osobną kuchnią. Ci, którzy pracują w domu, mogą kupić dom z gabinetem od frontu lub urządzić gabinet z wyjściem do ogrodu. Taka elastyczność sprawia, że dziś TERCJA jest jednym z ulubionych projektów Chronos Development.

Przekonajcie się sami, sprawdźcie na www.tercja.eu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
40.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro