Reklama

Tajemnicze zgony w Poznaniu i powiecie. To przez opioidy? Sprawą zajmują się prokuratura i policja

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Wracamy do sprawy.

W środę na epoznan.pl pisaliśmy o doniesieniach naszego Czytelnika dotyczących zgonów w mieście spowodowanych zażyciem opioidów. Jak wskazał, doszło do kilku takich przypadków, a żaden portal informacyjny nie zajął się sprawą. Skontaktowaliśmy się z Erykiem Matuszkiewiczem, toksykologiem ze szpitala im. Raszei, który przyznał nam, że w ostatnim czasie nie trafiły na oddział osoby, które miałyby przedawkować opioidy, a tym bardziej nikt na oddziale nie zmarł z takiego powodu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Po naszej publikacji do redakcji zaczęły spływać kolejne wiadomości od mieszkańców informujących, że na pewno doszło do zgonów dwóch młodych kobiet, a podejrzewaną przyczyną śmierci może być przedawkowanie mieszanki opioidów. Poprosiliśmy więc policję o sprawdzenie, czy w ogóle zajmuje się taką sprawą. Oczekiwaliśmy na odpowiedź.

Tymczasem Radio Zet w czwartek podało, że prokuratura i policja zajmują się dwoma zagadkowymi zgonami młodych kobiet, do których doszło w ostatnim czasie. W rozmowie z nami Iwona Liszczyńska z policji przyznaje, że jeden ze zgonów miał miejsce w Poznaniu, a drugi w powiecie poznańskim. - Kluczowe będą wyniki sekcji zwłok i badań toksykologicznych - mówi.

Radio Zet podaje, że zmarłe miały 16 i 19 lat. Ze względu na ich młody wiek i niewyjaśnione okoliczności śmierci, służby zaangażowały się w sprawę. Obecnie nie wiadomo, czy to zażycie mieszanki opioidów doprowadziło do ich zgonów. Do tematu na pewno będziemy wracać.

  • Aktualizacja
    czwartek, 16.11.2023 r., godz. 16.57
    Aktualizacja
    czwartek, 16.11.2023 r., godz. 16.57
    Gazeta Wyborcza informuje, że ciała 16-latki i 19-latki znaleziono w mieszkaniach w Suchym Lesie i na poznańskim Nowym Mieście. Znaleziono też nastolatka, który trafił do szpitala. Jego życie udało się uratować. Nastolatki miały mieć w przeszłości kontakt z narkotykami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro