Reklama
Reklama

Po kilkuletniej przerwie wrócił tradycyjny Korowód Świętego Marcina (zdjęcia)

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Zebrały się tłumy.

Barwna parada wyruszyła od ulicy Piekary, by dotrzeć do ulicy Wieniawskiego. Jak zapowiadano udział w niej bierze 300 osób, na czele ze Świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty. Nie brakuje widowiskowych obiektów plastycznych stworzonych przez Teatr Asocjacja 2006 i artystów cyrkowych z Teatru w Głową w Chmurach. Po raz pierwszy w korowodzie przeszli aktorzy i aktorki z niepełnosprawnościami, z "Teatru powszechnego" działającego w Centrum Kultury Zamek.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

"Nowością są także dwa nowe elementy korowodu, które zostały wyłonione w konkursie: "Czyń dobro - Save Planet" autorstwa performerek Ewy Bone i Ewy Kozubal oraz "Rzeka (Warta) Dobra", którego autorkami są Iwona Kazia Kaliptan-Młodkowska i Agnieszka Radniecka, ze Szkoły Podstawowej nr 93. W korowodzie przejdą także uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 53, przebrani w barwne stroje, przywołają patrona swojej placówki - Pawła Edmunda Strzeleckiego, pojawi się postać Bamberki, gracze futbolu amerykańskiego z "Armii Poznań", Stajnia Lajkonik oraz jeźdźcy w strojach 15. Pułku Ułanów Poznańskich. O muzyczną oprawę parady zadbają Drumersi pod kierunkiem Mieszka Łowżyła, Fanfara Awantura, Gladiatorzy ze Śródki oraz Poznań Brass Band" - zapowiadali miejscu urzędnicy.

Do korowodu dołączyły tłumy poznaniaków.

O szczegółach dotyczących wszystkich wydarzeń pisaliśmy tutaj.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro