Reklama
Reklama

Sporo zmian na poznańskich ulicach i wzmożony ruch. Zachęcają, by przesiąść się do komunikacji miejskiej

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Szczególnie w okolicach cmentarzy.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku w pobliżu poznańskich cmentarzy wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu - mają one ułatwić dojazd do nekropolii i zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Jak zapowiedziano, przez cały okres Wszystkich Świętych przy poznańskich cmentarzach nad bezpieczeństwem i porządkiem będą czuwać funkcjonariusze policji, straży miejskiej i Nadzoru Ruchu MPK. W miejscach newralgicznych na wniosek policji wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany organizacji ruchu.
"Aż do 5 listopada obowiązywać będą ograniczenia prędkości do 30 km/h na ulicach: Cmentarnej, Owczej, Grunwaldzkiej, Warszawskiej, Gnieźnieńskiej, Arciszewskiego i Ściegiennego, Szpitalnej i Nowina, Lutyckiej (od ul. Dojazd do Podolańskiej) oraz Morasko (na wysokości cmentarza)" - zapowiadała Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

O najważniejszych zmiana dla kierowców pisaliśmy tutaj.

Jak przekazywano, w okresie Wszystkich Świętych najlepiej dojechać w rejon cmentarzy komunikacją zbiorową. Jak co roku będzie ona znacząco wzmocniona. "Już od weekendu (28-29 października) wydłużone zostaną trasy linii tramwajowych nr 3, 17 i 99. "Trójką" będzie można dojechać do Junikowa, "siedemnastką" do Miłostowa, a tramwaj linii nr 99 pojedzie na Zawady. Ponadto na linii nr 6 - będzie zwiększona częstotliwość w godz. 9:00-16:30 (kursy co 10 minut) i zostanie uruchomiona dodatkowa autobusowa linia nr 133 ze Śródki na Miłostowo. Z kolei 1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 41 (w relacji Junikowo - Miłostowo), 42 (Os. Sobieskiego - Miłostowo) oraz 43 (Os. Sobieskiego - Junikowo). Tramwaje linii nr 1, 6, 8, 15 i 17 będą kursowały co 10 minut w godz. 6:00 - 17:00" - zapowiadał Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

O szczegółach dotyczących komunikacji zborowej pisaliśmy tutaj i tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro