Reklama
Reklama

Dziś wielki piknik rodzinny przy Głogowskiej. Sporo będzie się działo

fot. T.S.
fot. T.S.

Krzysztof Hołowczyc i Mieczysław Hryniewicz wręczą tytuł "Poznańskiego Taksówkarza Roku".

30 sierpnia to Dzień Taksówkarza. Jak już zapowiadaliśmy tym roku w Poznaniu obchody tego święta odbywają się w niedzielę, 3 września na terenie Skoda Autodrom przy ul. Głogowskiej 425. W czasie pikniku rodzinnego ogłoszone zostanie nazwisko najlepszego Poznańskiego Taksówkarza Roku 2023.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Od godziny 12.00 rozpoczną się imprezy plenerowe towarzyszące wydarzeniu. Na specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można dowiedzieć się, jak zostać kierowcą taksówki. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprezentuje specjalną wystawę pod tytułem "Historia poznańskich taksówek". Specjalny pokaz dla kierowców przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna z Plewisk. Strażacy pokażą, w jaki sposób ratuje się życie osób, które zostały uwięzione w samochodach wskutek wypadków drogowych. O godzinie 13:30 rozpocznie się gala finałowa konkursu o tytuł "Poznańskiego Taksówkarza Roku". Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta wraz z Krzysztofem Hołowczycem i Mieczysławem Hryniewiczem wręczą tytuł laureata najlepszemu kierowcy taksówki. Imprezę zapowiadaliśmy tutaj.

Na wydarzenie można dojechać komunikacją miejską - linia 180 (z pętli Górczyn). Na linii dziś wprowadzone zostaną zmiany. "W godz. 9:00-17:00 autobusy linii nr 180 zamiast do przystanku Rudnicze kursować będą po stałej trasie (jak w dni robocze i soboty) do przystanku Sycowska Centrum Handlowe, a następnie do przystanku Modlibowskiej na żądanie" - zapowiadał Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Dostępny będzie również bezpłatny parking przy ul. Głogowskiej 425.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro